Oliwia maluje na kartonach - zdjęcia

  • 21.05.2021, 22:24
  • Tomasz Ratuszniak
Oliwia maluje na kartonach - zdjęcia Jedna z prac Oliwii Kornaś.
Prace Oliwii Kornaś i Pawła Opalińskiego do 9 czerwca oglądać można w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury.

- Paweł Opaliński to artysta tworzący na pograniczu fotografii i grafiki. Wykładowca na kilku uczelniach artystycznych - wyjaśnia Ryszard Kucab, szef galerii.

Jego prace oglądać można w głównych salach galerii przy ul. Akademickiej. W Sali Debiutów prezentuje się natomiast Oliwia Kornaś, wychowanka prowadzonej przez Ryszarda Kucaba i Mariolę Zając Szkoły Rysunku.

Oliwia dziś jest studentką Wydziału Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Bardzo zdolną, jak twierdzi Ryszard Kucab.

- Jeden z jej profesorów kontaktował się ze mną, żeby wypożyczyć tę wystawę, którą pokazuję u nas i promować ją w Krakowie - przekonuje szef galerii.

W czerwcu natomiast Ryszard Kucab otworzy wystawę malarstwa, rysunku i obiektów trójwymiarowych stałego bywalca galerii - Adama Sypla.

Przeczytaj również: Noc Muzeów 2021: będą zajęcia muzealne, wystawa i pokaz slajdów

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe