Fotoradar uruchomili wczoraj

  • 22.05.2021, 21:37 (aktualizacja 25.05.2021, 09:36)
  • Grzegorz Król
Fotoradar uruchomili wczoraj Fot. UG Dębica.
Nowe urządzenie stanęło kilka tygodni temu przy przejściu dla pieszych, na wysokości szkoły w Brzeźnicy. Do wczoraj fotoradar był zakryty folią.

O to, by takie urządzenie się tam znalazło walczyli od lat mieszkańcy tego sołectwa, których wspierali radni, władze gminy, a nawet poseł Kazimierz Moskal. Wcześniej fotoradar w Brzeźnicy był, tyle że trochę bliżej tamtejszego komisariatu policji. Po jego usunięciu mieszkańcy skarżyli się, że wielu kierowców pokonuje ten niebezpieczny odcinek z nadmierną prędkości. Po latach fotoradar wrócił. Jego budowę dofinansowała gmina Dębica w wysokości 15 tys. zł. Policja przypomina, że na tym odcinku, gdzie postawione zostało urządzenie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Z tego, że powrócił on do Brzeźnicy cieszył się już blisko miesiąc temu sołtys tej miejscowości Lech Żurek.

- Dawno już miał być. Bardzo dobrze, że jest - mówił wtedy.
Jego entuzjazm nie wszystkim jednak się udzielał. W sieci - jak często bywa - pojawiły się także negatywne komentarze na temat postawienia urządzenia. Lech Żurek tłumaczy jednak, że fotoradaru nie muszą się bać ci, którzy wiedzą, jak się powinno jeździć.

- A obawiać muszą się ci, którzy jeżdżą jak wariaci - podkreślał.

Czytaj także: Zderzenie na starej czwórce i autostradzie. Łącznie pięć aut

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator
Obserwator 24.05.2021, 20:36
Nie 40 lecz 50km/h

Pozostałe