W Pilźnie najważniejsze były kwiaty we włosach

  • 27.05.2021, 23:17 (aktualizacja 27.05.2021, 23:30)
  • Tomasz Ratuszniak
W Pilźnie najważniejsze były kwiaty we włosach fot. I miejsce -fryzura wykonana przez uczestniczkę konkursu z Branżowej Szkoły im. Stanisława Kostki w Kamieniu.
Uczennice z Nowego Kamienia wygrały Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski pod hasłem Kwiaty we włosach zorganizowany przez Rzemieślniczą Branżową Szkołę I stopnia w Pilźnie.

Konkurs, jak twierdzą organizatorzy, nie należał do łatwych. Pierwszym etapem był test na temat życia i twórczości słynnego polskiego fryzjera, który podbił Hollywood – Antoniego Cierplikowskiego. W drugim uczestnicy mieli przygotować fryzurę według ścisłych wskazówek zawartych w regulaminie.

- Motywem przewodnim były kwiaty, ale pomysły należały już do uczniów szkół branżowych, którzy zgłosili chęć rywalizacji - mówią organizatorki Ewelina Dobosz i Małgorzata Szatkowska-Fis.

W konkursie wzięło udział siedem placówek z Polski Południowej (ZSZ nr 1 w Dębicy, RBS I w Pilźnie, ZS w Nowym Kamieniu, RBS I w Tarnowie, ZSP w Krośnie, ZSUiS w Jaśle, BSW I w Nowym Sączu). Zwyciężył zespół z Nowego Kamienia (test: Wiktoria Budzik, fryzura: Klaudia Gumieniak, Paulina Kostyra), wyprzedzając szkoły z Krosna (II miejsce) oraz Jasła (III miejsce). Jury obradowało pod przewodnictwem Magdaleny Świderskiej - egzaminator w dziedzinie fryzjerstwa, a w składzie znalazły się również Barbara Blacha, dyrektor Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie, oraz Anna Smołucha, dyrektor RBS I w Pilźnie.

- Ostatecznie postawiliśmy na klasykę i nagrodziliśmy fryzurę, która fascynowała oszczędnością środków wyrazu, ale zarazem ogromną precyzją wykonania. Uczestniczki skupiły się na tym, by dopracować popularne uczesanie w taki sposób, by nadać mu nowoczesny i niebanalny wygląd. To nas ujęło – mówi  Anna Smołucha, dyrektor szkoły w Pilźnie.

źródło: Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia w Pilźnie.

Przeczytaj również: Baczyński przez cały tydzień

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe