Akademia Małego Strażaka zaprasza na poligon

  • 31.05.2021, 12:33 (aktualizacja 31.05.2021, 13:00)
  • Tomasz Ratuszniak
Akademia Małego Strażaka zaprasza na poligon fot. Poligon Strażacki.
Na Poligonie Strażackim w Brzeźnicy we wtorek 1 czerwca o godz. 17:00 rozpocznie się drugi nabór uzupełniający do Akademii Małego Strażaka.

Na ten, który odbył się końcem maja w remizie OSP w Bobrowej stawiło się aż 62 dzieci.

- No i każde przynajmniej z jednym rodzicem. Szok! Normalnie czarno od ludzi było - mówi nie bez dumy Agnieszka Żurek, założycielka i prowadząca Akademię Małego Strażaka.

Akademia powstała w 2014 roku i dziś jest znana w całej Polsce. A to m.in. dzięki zdobyciu prestiżowej nagrody Floriana przyznawanej przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Florian, porównywany do Oskara, to najcenniejsza nagrodą jaką strażacy ochotnicy mogą dostać w Polsce. AMS otrzymało ją w kategorii edukacja.

- No i powiedzmy sobie szczerze za nic jej nie dostaliśmy - podkreśla szefowa akademii.

Od początku istnienia AMS rodzice nie płacą za udział dzieci w prowadzonych przez nią zajęciach. Również instruktorzy działają na zasadzie wolontariatu.

- Z taką ideą zaczynaliśmy i tego cały czas się trzymamy. Wystarczy, że rodzice muszą wydać pieniądze na dojazd, a zdajemy sobie sprawę, że nie każdego stać byłoby płacić za zajęcia - tłumaczy Agnieszka Żurek, dodając, że ważniejsza niż zapłata jest dla niej radość dzieciaków, które biorą w nich udział.

Jaka atmosfera panuje w akademii przekonać się będzie można w najbliższy wtorek na Poligonie Strażackim prowadzonym przez założycielkę AMS. Bo tam odbędzie się nie tylko nabór uzupełniający, ale też pierwszy trening małych strażaków.

- Wtedy ćwiczyć będziemy wszyscy, ale później podzielimy dzieci na grupy, bo w zależności od wieku inne zajęcia będziemy dla nich przygotowywać - wyjaśnia instruktorka.

Przy okazji zapowiada, że wszystkie strażackie grupy dziecięce działające w naszym powiecie na Poligonie Strażackim w Brzeźnicy trenować mogą za darmo. Wystarczy się z nią wcześniej skontaktować.

Szczegółowe informacje jak dojechać do Poligonu Strażackiego znaleźć można tutaj.

Przeczytaj również: Najlepsze dżinsowe kreacje zaprojektowały Kamila Ligęzka i Amelia Wilk - zdjęcia

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
strażak sam
strażak sam 31.05.2021, 20:23
brawo Agnieszko - miło sie czyta, że są jeszcze osobny które robią coś dla kogoś bo chcą a nie muszą ale im tak pasuje - powodzenia dla dzieci i Szefowej

Pozostałe