Śnieżka jedną z najcenniejszych polskich marek

  • 31.05.2021, 18:15 (aktualizacja 31.05.2021, 18:18)
  • Informacja prasowa Śnieżna SA
Śnieżka jedną z najcenniejszych polskich marek
Śnieżka ponownie znalazła się w prestiżowym rankingu Najcenniejszych Polskich Marek przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. W 15. edycji zestawienia awansowała na 93. lokatę, aż o dziesięć oczek względem poprzedniej edycji listy (z 2018 roku). Wartość marki Śnieżka autorzy rankingu wycenili na 106,2 mln zł.

Tegoroczny ranking „Rzeczpospolitej” prezentuje 220 najcenniejszych marek. Wzięto w nim pod uwagę jedynie te, których korzenie wywodzą się z Polski oraz takie, które w ub.r. pod swoją marką uzyskały ponad 20 mln zł przychodów ze sprzedaży. Sztandarowa marka Grupy Śnieżka spełniła oba główne kryteria i ponownie pojawiła się w zestawieniu jako jedyna reprezentantka krajowego rynku farb.

Śnieżka to – obok marek Magnat czy Vidaron – podstawowa pozycja w portfolio Grupy Śnieżka w Polsce. Jako silny brand stanowi o sukcesie spółki i jest ważnym elementem budowania przewagi konkurencyjnej. Ponadto – jak komentują autorzy rankingu – marki zyskują rosnący wpływ na wyceny spółek.
– Przez lata obecności na rynku marka Śnieżka zapisała się głęboko w świadomości klientów. Pokazał to rok 2020, kiedy w obliczu pandemii Polacy szczególnie chętnie wybierali te marki, które znają i do których mają największe zaufanie – mówi Tomasz Kosiński, dyrektor marketingu strategicznego, członek zarządu w Śnieżka Trade of Colours.

Śnieżka wielokrotnie gościła w rankingu najcenniejszych marek redakcji „Rzeczpospolitej”. W ostatnich edycjach była klasyfikowana na coraz wyższych pozycjach, kolejno: 113. w 2016 roku, 110. w 2017 roku i 103. w 2018 roku, by na tegorocznej liście powrócić do pierwszej setki Najcenniejszych Polskich Marek.
Autorzy rankingu podkreślają, że pandemia nie spowodowała rewolucji w gronie marek ujętych w bieżącym zestawieniu. Według cytowanego przez „Rzeczpospolitą” badania Open Research z 2020 r. krajowe pochodzenie produktu lub marki jest istotnym kryterium wyboru aż dla 91% konsumentów. Był to jeden z czynników, który obok działań marketingowych oraz boomu remontowego pozytywnie wpłynął na ubiegłoroczne wyniki Grupy Śnieżka na rodzimym rynku. W 2020 roku Grupa osiągnęła na nim przychody w wysokości 524,5 mln zł (+9,2% więcej niż rok wcześniej).

Ranking Najcenniejszych Polskich Marek „Rzeczpospolitej” jest przygotowywany od 2004 roku. Obecna edycja zestawienia powstała na podstawie nowej metodologii opracowanej we współpracy z zespołem Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Pod uwagę wzięto te marki, które powstały w Polsce (niezależnie od tego, czy obecnie są własnością polskich czy zagranicznych podmiotów) i przekroczyły ustalone kryterium przychodów ze sprzedaży w wysokości 20 mln zł.
Do tegorocznego rankingu zakwalifikowało się 220 marek, których wartość wyniosła co najmniej 10 mln zł. Przy wycenie wykorzystano różnorodne metody, m.in. obliczono różnicę pomiędzy wartością rynkową i księgową przedsiębiorstwa oraz szacunkowy wpływ marki na wielkość sprzedaży lub premię cenową na produktach.
 

Informacja prasowa Śnieżka SA

Informacja prasowa Śnieżna SA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
joj
joj 01.06.2021, 06:19
To może jakość też się poprawiła? Gdy ostatnio malowałem pokój dwoma rożnymi kolorami, to farba od Śnieżki rozdzieliła się w opakowaniu od wody, a potem, w trakcie malowania, okazało się, że w porównaniu do Duluksa to jak noc i dzień. Wtedy postanowiłem, że Śnieżki już nie kupuję.

Pozostałe