Chcą likwidacji abonamentu i TVP Info. Przyjadą zbierać podpisy

  • 31.05.2021, 21:39 (aktualizacja 31.05.2021, 21:52)
  • Tomasz Ratuszniak
Chcą likwidacji abonamentu i TVP Info. Przyjadą zbierać podpisy
W środę 2 czerwca do Dębicy przyjadą przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Likwidacja abonamentu i TVP Info". Od godz. 17:00 na Rynku zbierać będą podpisy pod projektem ustawy o uchyleniu ustawy o opłatach abonamentowych oraz o zmianie niektórych innych ustaw.

- Projekt ustawy ma na celu zniesienie opłaty abonamentowej oraz likwidację TVP Info. Telewizja publiczna powinna realizować misję publiczną, a co za tym idzie przekazywać wszystkim obywatelom rzetelne i bezstronne informacje oraz relacjonować różnorodne wydarzenia i zjawiska w kraju - twierdzą jego autorzy.

Przekonują jednocześnie, że obecnie emitowane programy w TVP Info zaprzeczają tym podstawowym zasadom pluralistycznych mediów.

- Nie możemy dłużej pozwolić na to, aby znaczna część społeczeństwa uważała, że media publiczne to instrument w walce politycznej, który służy do realizacji interesów partii rządzącej. Dlatego dziś, zachęcamy do podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy. Zakończmy propagandę rządzących i szczucie na siebie ludzi - czytamy na stronie stoptvp.info.

W Dębicy przedstawicielom komitetu w zbieraniu podpisów pomagać będą lokalni działacze Platformy Obywatelskiej.

Przeczytaj również: Wieża na kościele się przechyliła. Parking trzeba było zamknąć

 
 
Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hjk
hjk 04.06.2021, 15:28
najlepiej by bylo zlikwidowac debickie PO !
Ala
Ala 02.06.2021, 00:19
PO organizuje.. a ja, się pytam czy radny osiedla, dyrektor biura wiceprzewodniczącego KO i prawa ręką podkarpackiej Europosłanki PO... też będzie na Rynku, bo kilka akcji było, a ja go nie spotkałam, a dla mnie to lider opozycji❗
Marek
Marek 04.06.2021, 17:45
Podczas dębickiego Strajku Kobiet genialnie pokazał kto potrafi porwać tłumy i być liderem oporu. Brawo, takich ludzi nam trzeba - wyrazistych i nie wkręconych w lokalne układy!
Romek
Romek 02.06.2021, 12:58
Jaki lider... 😂😂😂 Lider...straszenia i kierowania wszystkiego i na wszystkich do sądu... Co on osiągnął...?
Marek
Marek 04.06.2021, 17:56
Co osiągnął a chociażby niezależność od lokalnych watażków. A ponadto zaznajom się z tym co robi i zrobił, a potem wypisuj swoje wymiociny. Co do sądów to jak na razie to kojarzę tylko, że wytoczył sprawę byłemu przewodniczącemu rady miejskiej i tu pełne ma moje poparcie i wielu innych osób!
Ela
Ela 02.06.2021, 12:47
Widać żaden z niego lider. Tylko w oczach własnych jedynie.
Szymon
Szymon 02.06.2021, 10:02
Chłopina się ewakuuje na inną szalupę.
jestem za
jestem za 02.06.2021, 00:02
Pisowskie owieczki w szoku. Kto teraz będzie kładł im propagandę do głowy?
fanka zdziska
fanka zdziska 01.06.2021, 21:01
a będzie prezes miejskiego zakładu oczyszczania miasta z Warszawy?
Nie TVP!
Nie TVP! 01.06.2021, 14:56
1 Podpis odemnie Zapewniony
doktor
doktor 01.06.2021, 20:11
włącz rozum , chyba masz.
7of9
7of9 01.06.2021, 11:35
Za partyjną propagandę w TVP niech sobie pis i jego członkowie płacą.
Woj
Woj 01.06.2021, 10:47
Pomijając fakt, rzetelności takich czy innych mediów, do inicjatywy ustawodawczej wystarczy 15 posłów. Nie trzeba zbierać podpisów od ludzi. KO ma chyba jeszcze w klubie tylu posłów czy pozostałe partie z opozycji podebrały już tyle osób, że ani tyle się nie ostało?
Poza tym, już widzę tę likwidację tvp info, żadna partia od ko po konfederacje by tego nie zrobiła. Władza wymieniała by w tym medium ludzi na obiektywnych, czyli takich propartyjnych :)
baba z lasu
baba z lasu 01.06.2021, 09:23
Kiedy Tusk wyraził swoją opinię przeciw abonamentowi RTV, a potem okazało się, że placić trzeba, wysłałam swoją książeczkę opłat do Kancelarii Premiera i nie odesłali. Widocznie płacą...
Sciekowy
Sciekowy 01.06.2021, 08:06
Czaskoski rozsyła swoje brygady PO Polsce !
Ja
Ja 01.06.2021, 08:06
Super! Dość KOMUNY.
vov
vov 01.06.2021, 06:14
Jak można zmuszać do płacenia za produkt, którego nie używam? Nie oglądam telewizji (żadnej) całe swoje dorosłe życie (od 1998) i, oczywiście, nie płacę za to nieoglądanie. Polecam!
kaka
kaka 01.06.2021, 06:03
Nie wesprę!
Jak mają nam prać mózgi, to równomiernie (TVP, TVN), niech będzie równowaga.
Telewidz ma chyba wybór co chce oglądać, a czego nie? Nikt nikomu nic nie narzuca.
Cejrowski
Cejrowski 01.06.2021, 09:26
my takie same żołądki - to już było, ale rozumy? Rozumki też?
Likwidator
Likwidator 01.06.2021, 04:44
Ja mam odpowiedz dla platformy obywatelskiej, niech naród zlikwiduję Platformę Obywatelską w przyszłych wyborach!!
Wacek
Wacek 01.06.2021, 04:37
Likwidatorzy - zlikwidować TVP , IPN , WOT , Posterunki Policji, Likwidować Polskę . Kto ma takie zamiary czy to nie platforma ?
antybuc
antybuc 01.06.2021, 02:02
To są te propozycje platformy oszustów dla Polaków ?
Jak nie ma argumentów to likwidować. A może byście się wreszcie sami zlikwidowali platformowe nieudaczniki.
NIE czytający fałszu-obsrywatora DĘBICZANIŃ - SOLIDARNOŚCIOWIEC
NIE czytający fałszu-obsrywatora DĘBICZANIŃ - SOLIDARNOŚCIOWIEC 01.06.2021, 00:32
JUŻ NIEDŁUGO obsrywatora...!!! Żal, że nawet człeczek, który ZACZYNAŁ karierę W KATOLICKIM RADIO DOBRA NOWINA - tak się ZESZMACIŁ!!!
Sędzia UCZCIWY
Sędzia UCZCIWY 01.06.2021, 00:29
Jasne...! CHWALIĆ peło!!! Ale NIE MÓWIĆ o AFERACH: KOPERTOWYCH, nowakowych, berejzowych, nenemanowych, grockich, czaszkowskich MARNOWANYCH pieniądzach, gawłoskich, kropiwnickich... I WIELE, WIELE jeszcze...
JoAnna
JoAnna 01.06.2021, 00:26
Panom z Po już dziękujemy
oko
oko 31.05.2021, 23:04
Tak myślałam,że to wymysł Platformy.Tutaj nie chodzi o nas ,o abonament tylko Wiadomości pokazuje,duzo przekretów Platformy.
Dębiczanka
Dębiczanka 31.05.2021, 23:01
Bardzo dobry pomysł! Popieram.

Pozostałe