Na poligonie tłumy. W Akademii Małego Strażaka jest już 130 dzieci - zdjęcia

  • 01.06.2021, 19:57 (aktualizacja 01.06.2021, 21:35)
  • Tomasz Ratuszniak
Na poligonie tłumy. W Akademii Małego Strażaka jest już 130 dzieci - zdjęcia
Gdy dziś na Poligonie Strażackim w Brzeźnicy odbywały się pierwsze zajęcia i nabór uzupełniający do Akademii Małego Strażaka na parkingu zabrakło wolnych miejsc. Strażacy kierowali ruchem, a rodzice kandydatów musieli zostawiać samochody na leśnej drodze.

W sumie w zajęciach wzięło udział 73 dzieci. Najmłodsze z nich miało niewiele ponad 2 lata, ale najwięcej było 6-latków.  Te 73 dzieci to jednak i tak nie wszyscy członkowie Akademii Małego Strażaka, bo tych jest prawie 130. Co nie oznacza, że Agnieszka Żurek, szefowa AMS, nie przyjmie kolejnych chętnych. Ci cały czas mogą się jeszcze zgłaszać, najlepiej przez facebookowy profil akademii.

-W tym roku działać będziemy również przez wakacje, tyle tylko, że wtedy zajęcia odbywać się będą dwa razy w miesiącu. Ale za to planujemy np. noc na poligonie pod namiotami z podchodami i ogniskiem - zdradza Agnieszka Żurek.

Od września natomiast akademia spotykać się będzie raz w tygodniu. Zajęcia odbywać się będą na poligonie, w remizie OSP Bobrowa, na ich stadionie, ale też w innych jednostkach.

- Najważniejsze, że dzieciakom się chce. Szczególnie teraz, po tej przerwie spowodowanej pandemią, aż się palą do ćwiczeń - cieszy się założycielka AMS.

Przeczytaj również: Akademia Małego Strażaka zaprasza na poligon

 

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe