Gang działał także w Dębicy. Zarzuty dla dwóch mężczyzn i pięciu kobiet

  • 09.06.2021, 17:09 (aktualizacja 09.06.2021, 18:14)
  • Grzegorz Król
Gang działał także w Dębicy. Zarzuty dla dwóch mężczyzn i pięciu kobiet 4711018 z Pixabay.
Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie skierował do Sądu Okręgowego w Rzeszowie akt oskarżenia wobec 7 osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji. Do wykrycia przestępczego procederu doszło na skutek czynności operacyjnych prowadzonych przez Centralne Biuro Śledcze Policji.

Prokurator Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie oskarżył dwóch mężczyzn o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą (art. 258 par. 3 kk), a pięć kobiet o udział w zorganizowanej grupie przestępczej (art. 258 par. 1 kk) oraz popełnienie przestępstw sutenerstwa (art. 204 par. 2 kk).

W toku postępowania prokurator ustalił, że w okresie od lutego 2019 roku do stycznia 2020 roku jeden z mężczyzn kierujący grupą wynajmował mieszkania na terenie pięciu województw. Tzw. mieszkaniówki działały w Rzeszowie, Krośnie, Dębicy, Stalowej Woli, Jarosławiu, Łańcucie, Mielcu, Tarnobrzegu, Sanoku, Jaśle, Biłgoraju, Zamościu, Chełmie, Busku Zdroju, Sandomierzu, Kielcach, Brzesku, Gorlicach, Oświęcimiu, Nowym Sączu, Czechowicach-Dziedzicach i Cieszynie. Oskarżony umieszczał na portalu internetowym ogłoszenie danego mieszkania, z którego osoba świadcząca usługi seksualne mogła skorzystać, dokonując odpowiedniej opłaty w wysokości od 150 do 200 zł za dobę. W tej cenie kobieta, która była zainteresowana taką formą współpracy miała zapewnioną ochronę i gwarantowany zysk. Jeśli chciała, to oskarżeni redagowali na ich prośbę ogłoszenia na portalach towarzyskich. Jak zeznały przesłuchiwane w tej sprawie osoby wszystko odbywało się za zgodą obu stron, nie było żadnego przymusu. Na polecenie oskarżonego prostytutki należne pieniądze przekazywały w ustalonych miejscach lub zaufanym osobom, które przynależały do zorganizowanej grupy przestępczej. Oskarżony prowadził w tym zakresie obszerną dokumentację, która została zabezpieczona w toku śledztwa. Od marca 2019 roku jeden z kierujących grupą rozpoczął kierowanie własną zorganizowaną grupą przestępczą, która zajmowała się tym samym procederem w Przemyślu, Jarosławiu, Krośnie i Starachowicach.

W toku przeprowadzonych w sprawie przeszukań ujawniono rzeczy świadczące o utworzeniu agencji towarzyskich w wynajmowanych mieszkaniach. Ponadto przesłuchani w sprawie świadkowie potwierdzili istnienie procederu i zasad obowiązujących oraz narzuconych przez oskarżonych, kierujących grupą. Wszyscy złożyli obszerne wyjaśnienia. Z ustaleń śledczych wynika, że oskarżeni czerpali korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez około 100 kobiet. Z tego tytułu uzyskali około 1,5 miliona złotych. Prokurator zabezpieczył pieniądze w kwocie łącznej około 300 tysięcy złotych oraz 3 samochody. Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałe czyny zagrożone są kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zorganizowane grupy, czerpiące korzyści z prostytucji są regularnie likwidowane, ale ich miejsce zajmują nowe. Internet jest pełen ogłoszeń pań, które wynajmują mieszkania pod seks-biznes. Na jednym z portali znaleźć można 21 ogłoszeń tylko w Dębicy. W wielu, jeśli nie we wszystkich przypadkach właściciele mieszkań nie mają pojęcia, co się w nich dzieje. Umowę najmu mieszkania najczęściej spisują oni z "małżeństwem" lub z "normalną parą".

Czytaj także: Uderzył w ogrodzenie szkoły i uciekł

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
TTC
TTC 11.06.2021, 17:59
Powinno się wprowadzić państwowe domy publiczne ,panie badać lekarsko i opodatkować, uprawianie prostytucji poza ww domami byłoby karalne jak łamanie monopolu państwowego.
Lolek
Lolek 12.06.2021, 10:09
Proboszcz się nie zgodzi...

Pozostałe