Nie żyje Stanisław Maciej Berger. Pogrzeb we wtorek

  • 10.06.2021, 08:27 (aktualizacja 13.06.2021, 23:43)
  • Tomasz Ratuszniak
Nie żyje Stanisław Maciej Berger. Pogrzeb we wtorek Stanisław Maciej Berger.
Miał 61 lat. O śmierci trenera podopiecznych Dębickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Tańca Złota Para poinformował zarząd Okręgu Małopolskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Stanisław Maciej Berger pochodził z Dąbrowy Tarnowskiej, a mieszkał w Tarnowie. Z dębickim tancerzami związany był od lat osiemdziesiątych, kiedy to został trenerem zespołu Kluczyki, działającego w Osiedlowym Klubie Kultury Emka. Wtedy jego największym sukcesem trenerskim było zdobycie przez Kluczyki najwyższego trofeum dziecięcych zespołów tanecznych - Złotego Aplauzu w Koninie.

Trenerem Złotej Pary był od 2001 roku. Jego podopieczni byli finalistami ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów tanecznych. W 2019 roku świętował jubileusz 40-lecia działalności trenerskiej.

- Był Pan wspaniałym trenerem... to gdzie teraz jestem i to co osiągnęłam, to Pana wielka zasługa. Stawiałam pierwsze kroki pod Pana okiem i mimo, że był Pan bardzo surowy to wszyscy Pana bardzo kochaliśmy. Spoczywaj w pokoju...  - pożegnała go Alina Nowak, kiedyś jego podopieczna, dziś mistrzowskiej klasy tancerka.

Stanisław Maciej Berger był też wieloletnim Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz założycielem i trenerem Klubu Tańca Towarzyskiego Klasa w Tarnowie.

Uroczystości żałobne rozpoczną się we wtorek 15 czerwca o godz.14:30 modlitwą różańcową w kaplicy cmentarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Msza święta pogrzebowa odprawiona zostanie o godz. 15:00.

Przeczytaj również: Będą zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa i tyrolka

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Amno
Amno 18.06.2021, 14:05
61 lat to nadal młody wiek by umrzeć

Pozostałe