Żołnierze złożyli przysięgę - zdjęcia

  • 17.07.2017, 08:21 (aktualizacja 17.07.2017, 11:32)
  • Grzegorz Król
Żołnierze złożyli przysięgę - zdjęcia Grzegorz Król
W obecności sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Michała Dworczyka, 136 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk Łukasza Cieplińskiego złożyło na dębickim Rynku przysięgę.

W ten sposób, po 16 latach nieobecności, wojsko powróciło do grodu nad Wisłoką. Żołnierze mieli możliwość wysłuchania odezwy ministra Antoniego Macierewicza, którą odczytał Michał Dworczyk.

- Składając przysięgę wojskową rozpoczynacie wykonywanie żołnierskich zadań związanych z zapewnieniem krajowi niepodległości i suwerenności, a społeczeństwu – bezpieczeństwa i pokoju. Miejcie świadomość, że otwieracie kolejną kartę w ponad tysiącletniej tradycji oręża polskiego - napisał Antoni Macierewicz.

Zaprzysiężeni w Dębicy, ale także w Jarosławiu żołnierze będą służyć w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. płk Łukasza Cieplińskiego, tym samym zasilając bataliony lekkiej piechoty w Rzeszowie, Dębicy oraz Jarosławiu. Żołnierze składając przysięgę zainaugurowali trzyletnie szkolenie, po którym mają osiągnąć gotowość operacyjną.

Więcej na ten temat w jutrzejszym (wtorek, 18 lipca) wydaniu Obserwatora Lokalnego.

Zdjęcia: Artur Barwacz i Grzegorz Król.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe