Były mecze, dmuchane zjeżdżalnie i zabawa w pianie - zdjęcia

  • 11.06.2021, 15:37 (aktualizacja 11.06.2021, 16:01)
  • Tomasz Ratuszniak
Były mecze, dmuchane zjeżdżalnie i zabawa w pianie - zdjęcia
Ponad siedemdziesiąt osób bawiło się na pikniku integracyjno-sportowym, który odbył się wczoraj w Pustkowie-Osiedlu na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica.

Na imprezę przyjechały dzieci ze szkół podstawowych z: Nagawczyny, Podgrodzia, Stobiernej, Głobikowej, Zawady, Stasiówki, Brzeźnicy i Pustkowa-Osiedla wraz z nauczycielami.

Na miejscu czekały na nie dwie strefy: sportowa i piknikowa. W części sportowej sześć zespołów reprezentujących swoje szkoły rozegrało mini turniej piłki nożnej grając każdy z każdym. W sekcji piknikowej wszystkie dzieci musiały sprostać kilku konkurencjom sprawnościowym, a były to: skoki w workach, bieg z piłką slalomem, rzuty do celu, skok przez płotek oraz bieg z balonami. Wszystkie konkurencje prowadziła Młodzieżowa Drużyna OSP Nagawczyna.

Dodatkowo na wszystkie dzieci czekały dwie dmuchane zjeżdżalnie i zamek do zabawy. A panie ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Nowe Możliwości zaprosiły je na malowanie twarzy i plecenie kolorowych warkoczyków.

- Dużo słońca i wysoka temperatura jaka towarzyszyła nam w tym dniu sprawiała, iż każdy szukał chwilowego ochłodzenia. Idealnym rozwiązaniem okazał się przyjazd strażaków z OSP Paszczyna, którzy sprawili mnóstwo frajdy wszystkim dzieciom. Każdy chętny mógł sprawdzić jak ciężko jest utrzymać wąż z wodą, sprawdzić sprzęt strażacki, usiąść w wozie i sprawdzić jego wyposażenie. Jednak najwięcej uśmiechu dostarczyła piana do zabawy i orzeźwiająca woda - przekonują organizatorzy.

Na zakończenie pikniku dzieci zaproszone zostały na kiełbasę prosto z grilla, a każe z nich otrzymało też pamiątkowy medal.

Organizatorami pikniku byli: Wolontariat Dzieci i Młodzieży Gminy Dębica, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Akademia Piłkarska Gminy Dębica "Chemik Pustków",  Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Nowe Możliwości" przy GOPS Gminy Dębica, Stowarzyszenie Razem dla Nagawczyny oraz Gmina Dębica.

Przeczytaj również: W sobotę piknik rodzinny na Park Arena

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe