Przedszkolaki z Dziewiątki przebiegły w sumie 48 kilometrów

• 11.06.2021, 22:59
  • Tomasz Ratuszniak
Przedszkolaki z Dziewiątki przebiegły w sumie 48 kilometrów Rozgrzewka przed biegiem. fot. PM nr 9 w Dębicy.
Przedszkole Miejskie nr 9 po raz kolejny przyłączyło się do Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków odbywającego się pod hasłem Sprintem do maratonu.

Impreza biegowa w ramach Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków odbyła się na stadionie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy. Każdy z uczestników otrzymał numer startowy i jeszcze przed rozgrzewką zaśpiewał hymn maratonu Sprintem po zdrowie.

Długość trasy, którą pokonać musiały przedszkolaki, wynosiła 400 m.

- Mimo długiego dystansu wszyscy startujący uczestnicy ukończyli bieg, dzięki czemu zdobyli miano Małego Maratończyka - informują organizatorki, zastrzegając jednocześnie, że każde z dzieci biegło we własnym tempie i zgodnie z własnymi możliwościami fizycznymi.

Wysiłki małych biegaczy zostały docenione i każdy z nich został nagrodzony medalem i dyplomem. W sumie przedszkolaki przebiegły 48 kilometrów.

Przeczytaj również: Były mecze, dmuchane zjeżdżalnie i zabawa w pianie - zdjęcia