Na giełdzie staroci kupisz szablę, oscypka i portret Piłsudskiego - zdjęcia

  • 12.06.2021, 11:36 (aktualizacja 14.06.2021, 13:37)
  • Tomasz Ratuszniak
Na giełdzie staroci kupisz szablę, oscypka i portret Piłsudskiego - zdjęcia
Jeszcze do godz. 13:00 trwać będzie na dębickim Rynku Jarmark Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła połączony z Dembicką Giełdą Staroci. A właściwie chyba odwrotnie, bo wydaje się, że to właśnie stoisk ze starociami jest tam najwięcej.

- Giełda staroci? To chodź i my staniemy to może i nas ktoś kupi - żartowała starsza pani, która na Rynek przyszła z koleżanką w podobnym wieku.

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią do Dębicy zjechało ponad pięćdziesięciu wystawców. A na stoiskach m. in. militaria, numizmaty, książki i biżuteria, ale także miody, oscypki i przyprawy.

Jarmarki i giełdy odbędą się jeszcze 10 lipca i 14 sierpnia w godzinach od 7:00 do 13:00.

Osoby, które chciałyby zarezerwować w tych dniach miejsce na Rynku powinny kontaktować się telefonicznie lub mailowo z Biurem Współpracy z Przedsiębiorcami UM. Osoby odpowiedzialne za rezerwacje: Jolanta Paździor (14 68 38 212, [email protected]) i Mirosław Rdzak (14 68 38 211, [email protected]).

Przeczytaj również: Były mecze, dmuchane zjeżdżalnie i zabawa w pianie - zdjęcia

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (35)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
stary
stary 17.06.2021, 10:43
Gdzie się podziały tamte Jarmarki..?
Kr
Kr 13.06.2021, 11:44
Dębicką giełdę staroci należy bardziej rozpropagować. Informacja o wydarzeniu w piątej godzinie jego trwania to stanowczo za późno ! Jeśli ktoś nie czyta obserwatora lub nie korzysta z tej witryny to po prostu o wydarzeniu nie wie ! I błędne koło trwa handlarze nie przyjeżdżają bo małe zainteresowanie a publiki nie ma bo nie wie. Ot, Dębica.
ufo
ufo 12.06.2021, 19:10
Po nieboszczykach i Śp. babciach i dziadkach to aż strach byłoby kupować te starocie, bo potem może straszyć w domu i nie tylko w domu.Powinni do skansenu oddać do Kolbuszowej takie stare rzeczy a nie sprzedawać.Po co komu stare łyzki albo jakieś rupiecie żeby dom sobie zagracać tylko.Rodzina wyrzuca na śmietnik po smierci a inni zbierają i z powrotem do domu przynoszą i cieszą się starociami po Śp.nieboszczykach.Potem będą egzorcystę wzywać.
Baba Jaga
Baba Jaga 13.06.2021, 12:23
Jeśli masz czyste sumienie, to nic Cię straszyć nie będzie. A te starocie są elementem historii. Dobrze, że są ludzie, dla których nie są to rupiecie.
ufo
ufo 12.06.2021, 19:08
Po nieboszczykach i Śp. babciach i dziadkach to aż strach byłoby kupować te starocie,
bo potem może straszyć w domu i nie tylko w domu.Powinni do skansenu oddać do Kolbuszowej takie stare rzeczy a nie sprzedawać.Po co komu stare łyzki albo jakieś rupiecie żeby dom sobie zagracać tylko.Rodzina wyrzuca na śmietnik po smierci a inni zbierają i z powrotem do domu przynoszą i cieszą się starociami po Śp.nieboszczykach.Potem będą egzorcystę wzywać.

Pozostałe