Znamy wyniki wyborów w Rzeszowie. Jest nowy prezydent

  • 13.06.2021, 15:56 (aktualizacja 13.06.2021, 21:51)
  • Ryszard Pajura
Znamy wyniki wyborów w Rzeszowie. Jest nowy prezydent Konrad Fijołek (po prawej) z Krzysztofem Lipczyńskim, szefem struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie dębickim, w trakcie kampanii wyborczej.
Konrad Fijołek, kandydat zjednoczonej opozycji, wygrał wybory na prezydenta Rzeszowa, jakie odbyły się dzisiaj w stolicy Podkarpacia - podał portal lokalnapolityka.pl. Zdobył 55,8% głosów, czyli wygrał wybory już w pierwszej turze.

To wyniki badania exit poll, jakie przeprowadzone zostało przed lokalami wyborczymi przez Instytut Badań Samorządowych, działający w ramach Ogólnopolskiej Grupy Badawczej. Ukazały się o godz. 21 na portalu lokalnapolityka.pl.

Wybory w Rzeszowie są przedterminowe po tym, jak w lutym z funkcji prezydenta zrezygnował rządzący w Rzeszowie od 2002 roku Tadeusz Ferenc. 

Wyniki głosowania w Rzeszowie (exit pol) według badania Instytutu Badań Samorządowych (na godz. 19:30):

Konrad Fijołek - 55,8%
Ewa Leniart - 25,1%
Grzegorz Braun - 9,8%
Marcin Warchoł - 9,3%

Oficjalne wyniki wyborów powinny być znane jutro rano.

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dumny
Dumny 14.06.2021, 17:11
Super, brawo dla Rzeszowa! Mam nadzieję że to da do myślenia partii rządzącej, że to co robią nie jest dobrze postrzegane przez ludzi i nie da się tego zakrzyczeć, wyniki mówią same za siebie
obiektywny
obiektywny 15.06.2021, 09:20
Hahahaha. Rzeszów od lat wybierał gościa z SLD i tak pozostało. Większość w radzie też ma PO+ludzie ferenca. Nawet eksperci sprzyjający opozycji mówią, że to nic nie znaczy ogólnopolsko.
Sylwia
Sylwia 14.06.2021, 14:27
No to teraz spodziewajcie się drodzy rzeszowianie - wzorem Warszawy - tęczowej flagi na każdym rogu, kilkusetprocentowych podwyżek za śmieci, wodę i parkowanie, strefy relaksu na rozgrzanym asfalcie i tysięcy ton fekaliów płynących Wisłokiem. Nic tylko pozazdrościć.
oko
oko 14.06.2021, 13:56
I znów się naiwni emocjonują zmianą etykietek. I tak w kółko...
do aliny i lansu...
do aliny i lansu... 14.06.2021, 10:44
brawo alina,dobra reklama podanego przez ciebie nazwiska.niech żyje praworządność,niech zyje pierwszy sekretaszsz ,niech żyje partia-niech żyjeee.teraz to sie juz wszystko zmieni hehe i tak od 30 lat...pamiętajcie o tym sztabowcu z Dębicy heheh bo to ważniejssza informacja niŻ sam PAN FIJOŁEK HEHEH
MS.
MS. 14.06.2021, 13:22
Brawo,brawo wygrała uczciwość i prawo!🐒🐒🐒
Narcyz
Narcyz 14.06.2021, 09:51
Lipczynski wybory w Rzeszowie, Lipczynski sadzi drzewka, otwierasz lodowke i .....
rzeszo
rzeszo 14.06.2021, 08:16
No i kończy się pewna era... mam wrażenie, że teraz w Rzeszowie nastąpi pewne zatrzymanie rozwoju przez upartyjnienie urzędów. Jednak stało by się to bez względu na to kto by wygrał
Alina
Alina 14.06.2021, 07:10
Brawo mieszkańcy Rzeszowa oraz sztabowcy Konrada Fijołka.
Jednym ze sztabowców był Dębiczanin Dominik Łazarz. Rzeszów pokazał, że ma dość PiS. Teraz czas na normalność, samorządność i demokrację.
farmerka
farmerka 14.06.2021, 15:29
Brawo farma trolli 😎
MS.
MS. 14.06.2021, 11:45
Teraz czas na szambo!
oiuj
oiuj 14.06.2021, 11:13
Przecież Ferenc nie był z Pisu
Kinia