Duo Eufonico w poniedziałek w szkole muzycznej

  • 16.06.2021, 22:35
  • Tomasz Ratuszniak
Duo Eufonico w poniedziałek w szkole muzycznej fot. Duo Eufonico.
Sonaty na skrzypce i fortepian Zygmunta Noskowskiego i Amandy Maier w wykonaniu skrzypaczki Izabeli Szlachty-Dowgiałło i pianistki Oleny Lechowicz usłyszeć będzie można w poniedziałek 21 czerwca o godz. 17:30 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy. Koncert poprowadzi Regina Szlachta. Wstęp wolny.

Duo Eufonico działa od 2013 r. Tworzące je artystki na co dzień związane są z działalnością Zespołu Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie oraz z Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie.

Zespół już drugi raz otrzymał stypendium Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sztuki. W swoim dorobku posiada wiele osiągnięć m.in. jest finalistą I Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. S. Moniuszki (Rzeszów, 2019), laureatem I nagrody VIII International Master Competition for Music Teachers (Warszawa, 2020), laureatem II nagrody I International Viennese Spring Music Competition (Wiedeń, 2021) oraz zdobywcą Platynowego medalu w V Quebec International Music Competition (Quebec, 2021).

Do ciekawszych projektów zespołu należą: wykonanie Kwintetu fortepianowego D. Szostakowicza w ramach cyklu muzycznego „Historia pisana muzyką” (2017), koncert z okazji 85 urodzin K. Pendereckiego, w którym uczestniczył sam Maestro (2018), E-koncert promujący utwory kobiet kompozytorek (2020) oraz koncerty upamiętniające 175 rocznicę urodzin Z. Noskowskiego (2021) czy 100 rocznicę śmierci W. Żeleńskiego (2021).

Repertuar Duo Eufonico obejmuje dzieła od klasycyzmu po współczesność, a wyróżniającą zespół cechą jest promowanie nieznanej lub zapomnianej muzyki klasycznej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieł polskich kompozytorów oraz twórczości kobiet kompozytorek.

Źródło: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy.

Przeczytaj również: Latoszyn Zdrój zaprasza na koncerty

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe