Absolutorium jednogłośnie, przy wotum zaufania trzech się wstrzymało

  • 17.06.2021, 18:38 (aktualizacja 17.06.2021, 18:49)
  • Tomasz Ratuszniak
Absolutorium jednogłośnie, przy wotum zaufania trzech się wstrzymało fot. Starostwo Powiatowe.
Radni, decydując dziś o przyznaniu zarządowi powiatu absolutorium z tytułu wykonania zeszłorocznego budżetu, nie mogli nie wziąć pod uwagę dotacji, które udało się zdobyć na realizację inwestycji.

Do kasy starostwa trafiło w sumie ponad 25 mln zł. W tym 15,5 mln zł dotacji rządowych, blisko 8 mln zł unijnych i nieco ponad 1,7 mln zł dotacji celowych z gmin naszego powiatu. W sumie było to prawie 15 procent wszystkich dochodów, które wyniosły w zeszłym roku ponad 171 mln zł.

Najważniejsze inwestycje to: budowa nowe siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy, przebudowa drogi powiatowej Łabuzie-Południk-Kamieniec i remont drogi Strzegocice-Słotowa.

Wicestarosta Adam Pieniążek zauważył podczas sesji, że inwestycje te powiat realizował mimo pandemii. Przez cały czas, mimo trudnych warunków epidemicznych otwarty był też urząd.

- Starostwo Powiatowe w 2020 roku pracowało nieprzerwanie - podkreślał.

Mimo tego kilka uwag co do działania samorządu powiatowego miał Daniel Wójcik, wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej. Zwracał on uwagę na sytuację finansową szpitala i szkół, opieszałość w wydawaniu przyznanych dotacji, nie najlepszą gospodarkę posiadanym mieniem i nierównomierne rozkładanie  inwestycji.

Oczywiście nie miało to wpływu na jego głos w sprawie absolutorium. Choć jeśli chodzi o wotum zaufania dla zarządu to już tak. Bo to właśnie Daniel Wójcik, a także Krzysztof Lipczyński i Andrzej Reguła w tej sprawie wstrzymali się od głosowania.

Przeczytaj również: Latoszyn Zdrój zaprasza na koncerty

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tt
tt 18.06.2021, 08:40
Niestety nie ma z czego się cieszyć . Powiat jak i jego stolica coraz bardziej odstaje w rozwoju od innych miast, młodzi uciekają, miejsca pracy jakie są to z reguły nisko płatne stanowiska itd. Powód : brak większych działań prorozwojowych - miasto Dębica stoi w maraźmie .... Jeśli burmistrz miasta nie potrafi działać w zakresie powiększenia jego granic - dlaczego powiat nie stanie się inicjatorem tych zmian ....jako jednostka nadrzędna zdecydowanie ma do tego narzędzia......
Wojtek
Wojtek 17.06.2021, 18:55
Brawo Adam Pieniążek, jesteś super gość.

Pozostałe