Władysław Mazur z Brązowym Krzyżem Zasługi

  • 17.06.2021, 20:22 (aktualizacja 17.06.2021, 21:04)
  • Tomasz Ratuszniak
Władysław Mazur z Brązowym Krzyżem Zasługi Władysław Mazur. fot. Urząd Gminy Dębica.
Sołtys Pustkowa-Krownic odznaczenie przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę odebrał dziś, podczas sesji Rady Powiatu, z rąk wicewojewody Jolanty Sawickiej.

Władysław Mazur nie ukrywał, że nie spodziewał się, iż jego działalność społeczna zostanie wyróżniona tak wysokim odznaczeniem państwowym.

- Jestem sołtysem od roku 1990. Wtedy zostałem wybrany po raz pierwszy i teraz pełnię funkcję ósmą kadencję. I chyba będzie ostatnia, bo wiek nie pozwoli - przyznał odbierając odznaczenie.

Wspomniał, że podczas tych ponad trzydziestu lat w sołectwie udało się wybudować m.in. sieć wodociągową (w 1994 roku), telefoniczną (1996) i kanalizacyjną (2007). Ale nie zawsze było kolorowo, bo jak twierdzi funkcja sołtysa jest bardzo niewdzięczna.

- Bo to jest najniższa funkcja i każdy kto chce się wyładować, to na sołtysie się wyładowuje - tłumaczył.

Przeczytaj również: Uwaga na oszustów! Daj znać sąsiadom, rodzinie i znajomym

  

 

 

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe