Nowi proboszczowie w trzech naszych parafiach

  • 17.06.2021, 20:54 (aktualizacja 18.06.2021, 08:15)
  • Janusz Grajcar
Nowi proboszczowie w trzech naszych parafiach Ks. Zenon Tomasiak kończy posługę proboszcza w parafii św. Stanisława BM w Jodłowej. Na zdjęciu z bp. Andrzejem Jeżem.
Wierni z Gorzejowej, Jodłowej i Łęk Górnych podczas zbliżających się wakacji poznają nowych gospodarzy parafii.

W parafii św. Grzegorza Papieża w Gorzejowej urząd proboszcza obejmie ks. Piotr Nalepa, obecnie wikariusz w Grabnie. Zastąpi ks. Stanisława Oleksyka, który od pół roku jest jednak na urlopie. Przez ten czas administratorem był tu ks. Paweł Stec.

Gospodarzem wspólnoty św. Stanisława Biskupa i Męczennika bp Andrzej Jeż mianował ks. Piotra Adamczyka, który w przeszłości był m.in. dyrektorem radia RDN. W Jodłowej zastąpi ks. Zenona Tomasiaka, który jest również kustoszem Sanktuarium Dzieciątka Jezus.

Proboszczem w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Łękach Górnych zostanie pochodzący z Jodłowej ks. Janusz Maziarka, który obecnie kieruje wspólnotą w Radłowie. Ze wspólnotą pożegna się natomiast ks. Wojciech Gałda, który przed rokiem zastąpił odchodzącego na emeryturę ks. Franciszka Pacholika.

Czytaj także: Dwie nasze parafie powitają nowych księży

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gorzejowa
Gorzejowa 14.07.2021, 14:40
Za mało odprowadzał do kurii proboszcz z gorzejowej był uczynny dla ludzi i za dużo zrobił dla parafi biskupi za mało dostali od biedaków.
Parafianin
Parafianin 23.06.2021, 09:02
A jaki powód zmiany proboszcza w Gorzejowej???
Parafianin
Parafianin 20.06.2021, 08:34
Jak myślicie? Jaki powód zmiany proboszcza w Jodłowej?
1919
1919 19.06.2021, 18:07
Gdzie idzie proboszcz z Jodłowej. Wie ktoś.
Rysiek
Rysiek 18.06.2021, 12:06
Proboszcz z Jodłowej to coś przeskrobał?
Ulokmyt
Ulokmyt 27.06.2021, 09:28
pewnie tak zresztą wszyscy chyba znaja powód

Pozostałe