Elżbieta Drąg nową przewodniczącą rady

  • 21.06.2021, 10:53 (aktualizacja 21.06.2021, 14:16)
  • Tomasz Ratuszniak
Elżbieta Drąg nową przewodniczącą rady Elżbieta Drąg. fot. Starostwo Powiatowe
Chodzi o Powiatową Radę Działalności Pożytku Publicznego w Dębicy. Wcześniej pełniła funkcję wiceprzewodniczącej.

Elżbieta Drąg jest radną gminy Żyraków, byłym sołtysem Straszęcina. Działa w Stowarzyszeniu Razem Zdziałamy Więcej ze Straszęcina, Kole Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej w tej miejscowości. W 2016 roku została Wolontariuszem Roku w gminie Żyraków.

Wybór nowego składu zarządu PRDPP był konieczny po tym jak poprzedni przewodniczący - Jakub Cetnarski, zrezygnował z pełnienia funkcji. W jawnym głosowaniu przedstawiciele organizacji działających na terenie naszego powiatu na przewodniczącą wybrali Elżbietę Drąg, a na jej zastępcę Bartłomieja Ziaję. Funkcję sekretarza objął Krzysztof Lipczyński.

- Chciałabym zaktywizować lokalną społeczność, zachęcić szczególnie ludzi młodych do zaangażowania w różne inicjatywy czy podjęcie działalności w kołach, stowarzyszeniach, klubach, których w naszym powiecie nie brakuje – mówi nowo wybrana przewodnicząca Elżbieta Drąg. – Będę się starała, aby Rada Pożytku jako organ doradczy sprawnie pośredniczyła pomiędzy samorządem terytorialnym a sektorem organizacji publicznych.

Podczas posiedzenia PRDPP, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Dębicy, padła również bardzo ważna deklaracja, dotycząca poprawy efektowności pracy samej rady poprzez jej częstsze spotkania, lepszą organizację i tworzenie rocznych planów działalności.

PRDPP stanowi grono doradcze dla Rady oraz Zarządu Powiatu Dębickiego. Praca jej członków ma charakter społeczny i jest bezpłatna. PRDPP tworzą przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Przeczytaj również: OSP Nagawczyna ma nowego prezesa. A właściwie prezeskę

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe