Fotelik samochodowy 0-36 kg - kto powinien go wybrać?

  • 21.06.2021, 12:30
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Fotelik samochodowy 0-36 kg - kto powinien go wybrać?
Jednym z pierwszych kryteriów, jakie rodzic powinien wziąć pod uwagę przy zakupie fotelika samochodowego, jest to, jak długo zamierza z niego korzystać. Jeśli odpowiedzią jest jak najdłuższe użytkowanie wybranego modelu, warto przemyśleć zakup fotelika 0-36 kg.

Co to jest fotelik 0-36 kg?

Fotelik samochodowy 0-36 kg skonstruowano z myślą o dzieciach w każdym wieku. Model obejmuje każdą grupę wagową: 0+, 1, 2 i 3. W związku z tym jest odpowiedni do przewozu dzieci od urodzenia aż do osiągnięcia wagi 36 kg. Co ważniejsze, fotelik samochodowy 0-36 kg posiada wszystkie odpowiednie dla bezpieczeństwa dziecka funkcje. Fotelik rośnie razem z dzieckiem, a dzięki licznym regulowanym elementom, fotelik można łatwo dopasowywać do zmieniającego się ciała pasażera.

Fotelik samochodowy 0-36 kg znany jest jako model „dla każdego dziecka”. Co z rodzicami? Kto powinien go wybrać?

Rodzice troszczący się o domowy budżet

Jedną z podstawowych zalet fotelika samochodowego 0-36 kg jest jego koszt. Często bardziej opłacalnym wyjściem jest zakup jednego droższego modelu typu „wszystko w jednym” niż trzech lub czterech oddzielnych urządzeń. To inwestycja na lata, która w założeniu powinna zapewnić bezpieczeństwo dziecku w każdym wieku. Istnieją również foteliki powyżej 36 kg - jednak, tego typu produkty zazwyczaj są przeznaczone wyłącznie dla starszych dzieci. 

Decyzja o zakupie bezpiecznego i komfortowego fotelika spędza wielu rodzicom sen z powiek. Wyszukiwanie informacji w internecie, liczne podróże do specjalistycznych sklepów, wysłuchiwanie opinii posiadających dzieci znajomych potrafią obciążyć niejednego człowieka. Przez wzgląd na własny spokój psychiczny warto oszczędzić sobie kolejnych żmudnych poszukiwań. Wybierając fotelik samochodowy 0-36 kg, nie trzeba ponownie przechodzić procesu decyzyjnego, co stanowczo ułatwia życie rodzicom.

Rodzice dbający o środowisko

Fotelik samochodowy 0-36 kg docenią wszyscy świadomi ekologicznie rodzice (a także minimaliści!). Jak wspomniano wyżej, kupowanie kilka fotelików samochodowych dla dzieci, związane jest ze zwiększeniem wytwarzania odpadów. Wystarczy pomyśleć o procesie produkcji urządzenia, materiałach potrzebnych do jego wykonania, przestrzeni do przechowywania wszystkich surowców… Skutki nadmiernej produkcji odbijają się na środowisku.

W związku z tym warto rozważyć zakup dobrej jakości fotelika 0-36 kg, który będzie służył przez lata. Wybierając trwały, odporny na zabrudzenia oraz uszkodzenia materiał, przyczynia się do zmniejszenia produkcji odpadów.

Rodzice oraz dzieci lubiący to, co znajome

Fotelik samochodowy 0-36 kg wiąże się z poczuciem psychicznego komfortu. Modele te są często jest wybierane przez osoby, które starają się unikać zmian. Jest to wygodne rozwiązanie – po prawidłowym i bezpiecznym zamontowaniu wybranego modelu, nie trzeba uczyć się obsługi innego. Posiada to również istotną wartość dla dzieci. Podróżując w foteliku 0-36 kg od urodzenia, pasażer przyzwyczaja się do konkretnego modelu. Poczucie zaznajomienia pozwala zwiększyć komfort jazdy dla dziecka, a także sprawia, że z większą przyjemnością będzie do niego wracać.

Bezpieczeństwo 

Foteliki 0-36 kg to bardzo wygodne rozwiązanie dla rodziców oraz dla dzieci. Niemniej wybór tego typu fotelika może negatywnie odbić się na bezpieczeństwie dziecka. Niestety foteliki 0-36 kg nie zapewniają noworodkom optymalnej pozycji leżącej co może mieć bardzo niekorzystne skutki dla ich zdrowia. Dlatego też fotelik 0-36 kg należy raczej rozważać jako drugi fotelik po stosowaniu nosidełka samochodowego. Do tego rzadko, który fotelik 0-36 kg przechodzi z dobrym wynikiem niezależne testy bezpieczeństwa. Wynika to z faktu, że budowa dziecka się bardzo zmienia na przestrzeni lat i trudno by jeden fotelik skutecznie dostosował się do wszystkich tych zmian. 

Podsumowując fotelik samochodowy 0-36 kg to uniwersalne rozwiązanie, które znajdzie swoich zwolenników, jak i przeciwników. Przed zakupem wybranego modelu na pewno warto upewnić się, czy posiada wymagane atesty oraz co bardzo istotne czy zdał niezależne testy bezpieczeństwa i z jaką oceną. 

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe