Przyszedł czas, aby pomóc Madzi

  • 21.07.2017, 10:52
  • Admin Admin
Przyszedł czas, aby pomóc Madzi Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego im. Św. Józefa w Żyrakowie
Pięć lat minęło od pierwszego podsumowania akcji zbierania zakrętek w gminie Żyraków. Przez ten okres przekazano 31756 zł dziewięciu osobom potrzebującym: Adasiowi z Wiewiórki, Jagódce ze Straszęcina, Arusiowi z Zawierzbia, Łukaszkowi ze Straszęcina, Kamilkowi z Korzeniowa, Anetce z Woli Żyrakowskiej, Eli z Góry Motycznej, Grzegorzowi z Nagoszyna oraz Andrzejowi z Dębicy. Teraz przyszedł czas, aby pomóc Madzi Ciemiorek z Żyrakowa. Dziewczynka choruje na dziecięce czterokończynowe porażenie mózgowe.

Zebraliśmy - My - mieszkańcy całego województwa ponad 30 ton surowca.  Stowarzyszenie Razem Zdziałamy Więcej, koordynator działań podkreśla, że to tylko tyle i aż tyle, w zależności od tego czy rozpatrujemy tę pomoc jako kroplę w morzu potrzeb tych osób, czy
jako wyraz solidarności. Nie tylko o pieniądze tu jednak chodzi. Zbieranie zakrętek stało się znakiem empatii, wyrazem tolerancji, budowaniem wspólnoty i za tę eksplozję wrażliwości  wszystkim należą się: DZIĘKUJEMY, przez duże D.
 Ostatnia akcja dla Arka z Zawierzbia zakończyła się przekazaniem chłopcu 4900 zł na rehabilitację, a aktywność rodziców Arka przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Mobilizowali lokalną społeczność, rodzinę z sąsiednich powiatów, szkoły i przedszkola z najdalszych zakątków województwa, stąd taka ilość w tak krótkim czasie.
Teraz przyszedł czas, aby pomóc Madzi Ciemiorek z Żyrakowa. Dziewczynka choruje na dziecięce czterokończynowe porażenie mózgowe. Rodzice  Magdaleny chcieliby zastosować większą ilość rehabilitacji oraz zakupić specjalistyczny rower, który pomoże dziecku po wszczepieniu jej pompy baklofenowej. Już na ten cel pojechał jeden transport zakrętek i Madzia ma 1600 zł do dyspozycji, ale oczekujemy, że stos plastykowych korków urośnie w okamgnieniu, bo akcja udowodniła, że jeden mały gest jednego człowieka może przerodzić się w lawinę dobroci całej społeczności.
 

Stowarzyszenie Razem Zdziałamy Więcej

 

Admin Admin

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe