Awans po 22 latach

  • 21.07.2017, 14:41
  • Admin Admin
Awans po 22 latach
Kiedy w pierwszym meczu podopieczni trenera Janusza Turka ulegli Orłom Ruda 0:2, można było mieć wątpliwości, czy dla Bobrów Bobrowa będzie to udany sezon. W kolejnych trzech spotkaniach zebrali jednak komplet punktów. Zatrzymani zostali jeszcze dwa razy przegrywając 3:4 w Korzeniowie i wiosną 0:2 w Borowej. Główni rywale do awansu do klasy A tracili punkty zdecydowanie częściej i to właśnie Bobry zajęły 1. miejsce.

Klub, który do rozgrywek klasy B został zgłoszony po raz pierwszy w 1995 roku, na awans musiał więc czekać 22 lata. Jego pierwszym prezesem był Stanisław Plezia, później następowali kolejno Józef Węgrzyn, Paweł Jarosz, Paweł Sokołowski, a obecnie funkcję tę pełni Tomasz Kmiecik.
Zdecydowanie częściej zmieniali się trenerzy, których w tym czasie było aż 12. Na początku drużynę prowadził Stanisław Plezia wraz z Bogumiłem Chwiejem. Po nich byli Roman Dzik, Marcin Szewc, Wojciech Papiernik, Andrzej Wawrzonek, Zbigniew Grdeń, Waldemar Puzio, Sebastian Skowron, Andrzej Boryczko, Zdzisław Guzicki i Janusz Turek.
Przed Bobrową w gminie Żyraków drużyny piłkarskie miały tylko Nagoszyn, Straszęcin i Wiewiórka, gdzie zespół został zgłoszony do rozgrywek dwa lata wcześniej. Był też Dragon w Korzeniowie, który jednak w tym roku, kiedy powstawały Bobry był w okresie zawieszenia.
Paweł Jarosz, były prezes klubu, wspomina, że w 1997 roku, kiedy powstawał klub w Żyrakowie, przeniosła się tam połowa zawodników  z Bobrowej. Później zawodnicy odchodzili również do Góry Motycznej.
- A my nadal mieliśmy kim grać, tylu było chętnych. I to sami ludzie z gminy Żyraków - podkreśla Paweł Jarosz.
Ekipa z Bobrowej już wcześniej miała szansę na awans do klasy A. Wiele razy była tego bardzo blisko. Wspominany jest tu szczególnie sezon, w którym mieli tyle samo punktów co Bodzos Podgrodzie i Łęki Górne. Do pełni szczęścia brakło tylko lepszej różnicy bramek.
Swego dopięli w zakończonym w czerwcu sezonie 2016/2017. Poniżej publikujemy pełną listę zawodników, którzy choćby w niewielkiej części przyczynili się do sukcesu klubu. W nawiasie obok podajemy liczbę strzelonych bramek.
Bobry Bobrowa: Paweł Bielak, Szczepan Sroka, Andrzej Bugaj (1), Krystian Gil, Paweł Haracz, Grzegorz Jarosz, Paweł Jarosz (1), Dominik Kaczor (1), Tomasz Kalita (1), Hubert Kęder, Adam Kmiecik (1), Tomasz Kmiecik (8), Dariusz Knot (7), Michał Maroń (3),  Krzysztof Maruszak (12), Paweł Pluta (3), Wojciech Rączka, Konrad Rej (2), Karol Ryng, Krystian Ryng, Mateusz Sojka, Tomasz  Starzyk, Konrad Szczudło (3), Krzysztof Szostak, Jacek Szymaszek, Sławomir Szymaszek, Michał Węgrzyn, Mateusz Wójcik I (6), Mateusz Wójcik II (1).

JAG
Obserwator Lokalny nr 28/2017

 

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ftw
ftw 21.07.2017, 19:16
wtf?

Pozostałe