Pojechali pomagać pogorzelcom w Nowej Białej - zdjęcia + wideo

  • 23.06.2021, 16:02 (aktualizacja 23.06.2021, 16:36)
  • Grzegorz Król
Pojechali pomagać pogorzelcom w Nowej Białej - zdjęcia + wideo Fot. Marek Mikrut.
Strażacy z pięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Dębica pojechali dzisiaj rano na Podhale. Tam w miejscowości Nowa Biała będą pomagali pogorzelcom, którzy w potężnym pożarze stracili dobytek swojego życia.

Pożar wybuchł w sobotę wieczorem. Ogień strawił ponad 40 budynków, a 109 osób zostało bez dachu nad głową. Pomoc materialna do pogorzelców płynie szerokim strumieniem z całego kraju. Ale potrzeba też rąk do pracy, której na miejscu nie brakuje. Z pomocą pośpieszyli strażacy ochotnicy z gminy Dębica.

- W dniu dzisiejszym, w godzinach porannych nasi druhowie wraz ze strażakami z OSP Nagawczyna, OSP Pustynia, OSP Kozłów i OSP Podgrodzie ruszyli do miejscowości Nowa Biała celem pomocy pogorzelcom przy usuwaniu skutków pożaru, do którego doszło w ubiegłą sobotę - poinformowali na swoim fejsbukowym profilu strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paszczynie.

W Nowej Białej będą do jutra. W internecie zamieszczony został krótki film, a także zdjęcia z przejazdu samochodów strażackich, które wyjechały na Podhale. Prezentujemy je poniżej. Ochotnicy z gminy Dębica zrzekli się swoich ryczałtów. Ich działania koordynował będzie komendant gminy OSP RP w gminie Dębica Adam Cieślik.  Ale pomóc pogorzelcom możemy wszyscy. Pieniądze można wpłacać bezpośrednio na konto: BOŚ O/NOWY TARG 53 1540 1115 2043 6050 1844 0001, tytuł przelewu: „Darowizna dla poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej". Można też wesprzeć internetową zrzutkę, którą znajdziecie pod adresem: zrzutka.pl/duuwaw. Gmina Nowy Targ, na której terenie znajduje się Nowa Biała, uruchomiła infolinię dla osób i firm, które chcą pomóc. Tel. 18 26 32 208, 609 735 701, które  są czynne w godzinach od 7 do 18. Każdy znajdzie pod tymi numerami informację, jaka pomoc aktualnie jest potrzebna oraz jak jej udzielić. Na stronie https://ugnowytarg.pl/node/7415  znajduje się też formularz dla wszystkich, którzy chcą pomóc. Po jego wypełnieniu z każdym skontaktuje się pracownik urzędu gminy.

Czytaj także: Przy budynku paliły się palety

Grzegorz Król

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe