Obok św. Jana Nepomucena teraz będzie ładniej

  • 22.07.2017, 14:50
  • Admin Admin
Obok św. Jana Nepomucena teraz będzie ładniej Prace przy figurze św. Jana Nepomucena w Straszęcinie
Jedni odpoczywają nad morzem, inni wyjeżdżają do Włoch, jeszcze inni organizują urlopy na wsi w gronie przyjaciół i znajomych, a wolontariusze z gminy Żyraków połączyli siły, aby  razem w ramach projektu Zielone światło dla wolontariuszy w gminie Żyraków od maja do grudnia 2017 r. integrować się wokół inicjatyw na rzecz swoich środowisk.

Wyłoniliśmy 25 aktywnych osób, które zakwalifikowały się do projektu. Są oni mieszkańcami gminy Żyraków lub osobami związanymi z 
gminą poprzez organizację pozarządową działającą na rzecz mieszkańców naszej gminy. Wszyscy są zainteresowani realizacją działań  w swoim środowisku oraz posiadają  potencjał zawodowy, doświadczenie i predyspozycje do inicjowania przedsięwzięć na rzecz swojej społeczności, ale też chcą rozwinąć kompetencje osobiste i społeczne w zakresie działań wolontariackich - wyjaśnia Krystyna Kania, jedna z liderek Stowarzyszenia Razem Zdziałamy Więcej.
W miejscach publicznych w gminie Żyraków powstaną cztery ogrody.
- Nasza grupa wykorzystała już całe 1850 zł, aby upiększyć miejsce wokół figury Jana Nepomucena w Straszęcinie, zakupiliśmy byliny, krzewy, drzewa, ziemię i kamień. Teraz nasi wolontariusze będą dbać o to miejsce - mówi Elżbieta Drąg, jedna z zaangażowanych i sołtys tej miejscowości.
Cztery grupy z Mokrego, Woli Żyrakowskiej, Straszęcina i Nagoszyna to 25 aktywnych, którzy od Stowarzyszenia Razem Zdziałamy Więcej otrzymali środki finansowe pozyskane przez zarząd z FIO (MRPiPS). Przedstawiciele poszczególnych sołectw zakwalifikowanych do projektu pozyskują innych sojuszników, zatem to cały sztab ludzi pracuje na rzecz dobra wspólnego. Spotykają się w dworku w Straszęcinie, bo tam stworzyli Gminne Centrum Wolontariatu, a to urokliwe miejsce, jak widać od kilku lat, generuje kreatywne pomysły. Przed nimi jeszcze łączenie przyjemnego z pożytecznym: wydanie kalendarza z najbardziej aktywnymi z ich gminy, przygotowanie Dnia Wolontariusza oraz wyposażenie wolontariuszy w wiedzę z zakresu wolontariatu i motywacji. Po co? Kreatywna 
współpraca, poznawanie siebie, rozwijanie poczucia wspólnoty i bycia zespołem są bardzo ważnymi kwestiami w pracy wolontariusza, a tych w gminie nie brakuje.

Informacja Stowarzyszenia Razem Zdziałamy Więcej


 

Admin Admin

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KAJTANEK
KAJTANEK 07.08.2017, 15:16
Kiedyś na skrzyżowaniu dróg Głowaczowa-Przyborów /obecnie Przyborowie z drogą Grabiny Podgórze -Chotowa stała figura św KAJETANA ufundowana przez REJÓW .Figura ta obecnie / po renowacji znajduje się na placu przykościelnym w Chotowej? Pamiętam to puste miejsce w alejce akacjowej prowadzącej do dworku ks.Jabłonowskiej.Pamiętam również Ją Samą /Starszą Panią Siwą w dużym kapeluszu. SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.Taka refleksja w dniu św KAJETANA !
INTERNET
INTERNET 22.07.2017, 15:49
Tędy biegnie RuRoCiąG?niewiadomych mediów.Nie wolno tam kopać!
Pasjonat
Pasjonat 23.07.2017, 18:43
A to wielka szkoda , bo nasadzenia są zbyt płytkie i nieadekwatne względem urody WOLONTARIUSZEK.Z własnej kolekcji mogę udostępnić egzemplarze do głębszych nasadzeń. /gratis /

Pozostałe