Darmowe filmy i treści w sieci - jak z nich skorzystać?

  • 24.06.2021, 22:15
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Darmowe filmy i treści w sieci - jak z nich skorzystać?
Z internetu korzystają dziś niemal wszyscy - najlepiej widać to po dostępności i popularności smartfonów, które bez problemu łączą się z siecią. Jej dostępność to także jedna z jej największych zalet. Dlaczego internet cieszy się taką ogromną popularnością? Przede wszystkim także dlatego, że większość zawartych w nim treści jest zupełnie darmowa i można z nich korzystać w pełni legalnie. Darmowe są chociażby portale społecznościowe, niektóre serwisy streamingowe czy większość serwisów informacyjnych. Co ciekawego możemy znaleźć w sieci?

Darmowe treści w sieci?

Sam dostęp do internetu zazwyczaj jest płatny (wyjątkiem mogą być miejsca publiczne lub restauracje) - samo serfowanie w internetowym środowisku zazwyczaj jest jednak zupełnie bezpłatne. Zacznijmy od portali społecznościowych, które pozwalają nam między innymi na kontakt ze znajomymi, udostępnianie zdjęć i postów, gry, odtwarzanie filmów czy zapoznanie się z najnowszymi informacjami ze świata. Tę ostatnią funkcję świetnie spełniają także portale informacyjne, które mogą pochwalić się wielotematycznymi artykułami z niemal każdej kategorii. Internauci mogą także wykorzystać internet do stania się twórcą - prowadzić można blogi, profile w social mediach czy kanały w serwisach streamingowych. Wszystko to może być darmowe - oczywiście kosztem chociażby pojawiających się reklam czy koniecznością zaakceptowania regulaminu danego serwisu. Nadal jednak zupełnie za darmo otrzymujemy dostęp do wiedzy, nauki, rozrywki i możliwości komunikowania się z całym światem. to jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej możliwości, które daje nam internet. 

Filmy i seriale za darmo

Materiały audiowizualne w sieci najczęściej są płatne - wykupujemy do nich dostęp w ramach abonamentu lub wypożyczenia konkretnego tytułu. Widać to chociażby po serwisach streamingowych, które starają się skusić użytkowników niskimi cenami i przejrzystymi zasadami abonamentowymi. Wiele osób doskonale zdaje sobie jednak sprawę, że w internecie znajdziemy także darmowe filmy online, które nie są objęte prawami autorskimi. Nawet niektóre z płatnych serwisów streamingowych udostępniają część swoich bibliotek bezpłatnie lub oferują darmowy okres próbny. Inne z kolei zachęcają użytkowników, którzy na przykład korzystają z usług danego operatora sieci komórkowej. Czasem warunkiem darmowego dostępu jest natomiast obejrzenie reklam (na przykład przed transmisją sportową czy w jej przerwie). Na podobnej zasadzie funkcjonują też serwisy muzyczne lub takie, które oferują chociażby darmowe e-booki. W innych wypadkach musimy się natomiast liczyć z pewnymi opłatami. Konkurencja sprawia jednak, że dostęp do dóbr kultury jest łatwy, tani i bardzo prosty. 
Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe