Zmian wikariuszy w tym roku wyjątkowo dużo

  • 25.06.2021, 15:07 (aktualizacja 25.06.2021, 15:31)
  • Janusz Grajcar
Zmian wikariuszy w tym roku wyjątkowo dużo Ks. Krzysztof Fejkiel pożegna się z wiernymi z parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy.
Nowych kapłanów po wakacjach powitają parafianie z Dębicy, Czarnej, Łęk Górnych, Nagoszyna, Pustkowa-Osiedla, Straszęcina i Zawady. Duchowni otrzymali nominacje od bp. Andrzeja Jeża, ordynariusza Diecezji Tarnowskiej.

PARAFIA CZARNA
Przychodzi ks. Wojciech Dudzik, pochodzący z Męciny, wyświęcony w 2000 roku, a ostatnio pracujący w parafii w Zagórzanach.

PARAFIA KRZYŻA ŚW. DĘBICA
Pochodzący z tej wspólnoty ks. Kamil Piłat wyświęcony w 2011 r. będzie pracował w Jastrzębi, obecnie posługuje w Grywałdzie.

PARAFIA MATKI BOŻEJ ANIELSKIEJ DĘBICA
Do parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie odchodzi ks. Łukasz Pawełek, pracujący w Dębicy od 2014 r. Przychodzi ks. Daniel Syjud, wyświęcony w 2018 r., ostatnio posługujący w parafii w Trzetrzewinie.

PARAFIA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO DĘBICA
Do wspólnoty św. Elżbiety w Starym Sączu odchodzi ks. Krzysztof Fejkiel. Przychodzi ks. Michał Dziewit, pochodzący z Mielca, wyświęcony w 2015 r., obecnie pracujący we wspólnocie św. Heleny w Nowym Sączu.

PARAFIA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA DĘBICA-LATOSZYN
Ks. Mateusz Kic odchodzi do Porąbki Uszewskiej. Przychodzi neoprezbiter ks. Dawid Grabowski z Brzeźnicy k. Bochni.

PARAFIA GUMNISKA
Pochodzący z tej wspólnoty wyświęcony w 2018 r. ks. Mirosław Kurek przechodzi z Rytra do Grywałdu. Inny rodak Ks. Dariusz Nowak wyświęcony w 2004 r. będzie od września posługiwał w Książnicach, obecnie pracuje w parafii bł. Karoliny w Tarnowie.

PARAFIA KAMIENICA GÓRNA
Pochodzący z tej wspólnoty ks. Emil Matysik wyświęcony w 1982 r. przechodzi z parafii św. Stanisława Kostki w Tarnowie do MB Nieustającej Pomocy w Mielcu.

PARAFIA LUBCZA
Do wspólnoty św. Heleny w Nowym Sączu odchodzi ks. Tomasz Szura, pracujący w Lubczy od 2013 r. Pochodzący z tej parafii ks. Łukasz Mikoś, wyświęcony przed trzema laty, przechodzi z Lipnicy Murowanej do Szczucina.

PARAFIA ŁĘKI GÓRNE
Do parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu odchodzi Ks. Rafał Gakan, dla którego Łęki Górne były pierwszą wspólnotą po przyjęciu święceń w 2018 r. Zastąpi go wyświęcony w tym roku ks. Kamil Karpiński z Siedlisk.

PARAFIA NAGOSZYN
Ks. Piotr Fela pracujący we wspólnocie w Nagoszynie od 2014 r. odchodzi do Kaniny. Zastąpi go ks. Maciej Górak, pochodzący z Lipnicy Murowanej, wyświęcony w 2004 r., a obecnie pracujący w Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu.

PARAFIA PILZNO
Pochodzący z Pilzna ks. Tomasz Krawiec wyświęcony w 2003 r. przechodzi z parafii Ducha Św. w Mielcu do Nawojowej.

PARAFIA PUSTKÓW-OSIEDLE
Przychodzi pochodzący z Mielca ks. Łukasz Halada wyświęcony w 2006 r., a obecnie posługujący we wspólnocie Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu.

PARAFIA PUSTYNIA
Pochodzący z Pustyni ks. Jacek Słota wyświęcony w 2000 r. przechodzi z Pleśnej do Ochotnicy Górnej.

PARAFIA STARA JASTRZĄBKA
Pochodzący z tej wspólnoty ks. Sylwester Miciniak wyświęcony w 2017 r. przechodzi z Rożnowa do parafii św. Heleny w Nowym Sączu.

PARAFIA STRASZĘCIN
Do parafii MB Fatimskiej w Tarnowie odchodzi ks. Jacek Chmura. Przychodzi ks. Paweł Szczygieł, który pochodzi z parafii Brzezna, został wyświęcony w 2015 r., a obecnie pracuje we wspólnocie św. Kazimierza w Nowym Sączu.

PARAFIA ZAWADA
Do wspólnoty bł. Karoliny w Tarnowie odchodzi ks. Mirosław Florek. Zastąpi go ks. Mieczysław Koszyk, pochodzący z Kąclowej, wyświęcony w 2002 r., który od czterech lat posługuje w parafii bł. M. Teresy Ledóchowskiej w Muszynie.

Czytaj także: Nowi proboszczowie w trzech naszych parafiach

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
A
A 17.07.2021, 13:00
A Tęgoborza to zamurowana

Pozostałe