W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

  • 28.06.2021, 18:00
  • Artur Barwacz
W najnowszym Obserwatorze Lokalnym
Dwudziesty szósty w tym roku numer Obserwatora Lokalnego ukaże się już jutro, jak co tydzień we wtorek.

Zapraszamy do lektury.

Artur Barwacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marti
Marti 29.06.2021, 13:05
Fajnie. Taka mała propozycja- może warto zrobić podsumowanie półkolonii dla dzieci w Dębicy.
Bo w tym roku naprawdę jest duży problem z półkoloniami w naszym miesćie
mg
mg 29.06.2021, 15:54
No jak dzieci jednej radnej na każdy turnus gdzieś poszły to jest problem.
Debiczanin
Debiczanin 29.06.2021, 22:41
Mg lepiej zapytaj radnego Cebulę z jakich atrakcji przygotowanych dla dzieci na wakacje w Debicy beda korzystac jego dzieci....
jam
jam 30.06.2021, 22:36
A tu dalej kogoś Cebula boli. Nudni jesteście.
Wyjaśniam
Wyjaśniam 29.06.2021, 14:22
Za darmo nikt półkolonii prowadził nie będzie.
Marti
Marti 30.06.2021, 08:23
A czy ja napisałam za darmo...
Tylko problem jest aby zapisać gdzieś 5 latków
fajnie jakby takie podsumowanie gdzieś było. Mam trójkę dzieci pracuje w związku z pandemią nie wszystkie przedszkola przyjmują na okres wakacyjny... Co mam zrobić z dziećmi w wieku przedszkolnym na wakacjach? Nie dostane na miesiąc urlopu?
Podpowiadam
Podpowiadam 30.06.2021, 14:11
3 x 500 zł = 1500 zł
Za te pieniądze można zatrudnić osobę do opieki i po problemie.
Marti
Marti 01.07.2021, 08:34
Nie znasz realii chyba ile chcą za opiekę 3 dzieci. minimum 14 zł za godzinę- 9 godzi dziennie. Dziękuję bardzo za podpowiedź ale widać, że totalnie się nie znasz....
leber
leber 02.07.2021, 09:15
Bo to niełatwa praca, ja bym się nie podjął, nawet za 5k miesięcznie.
Podpowiadam
Podpowiadam 02.07.2021, 00:15
Chyba się jednak trochę znam. Oto dowód: 14 zł x 9 godz. = 126 zł
Czyli za 1500 zł masz opiekę na ponad 2 tygodnie ( 12 dni roboczych) . Więc wystarczy, że weźmiesz urlop na pozostałe 2 tygodnie i opieka nad dziećmi przez miesiąc załatwiona. I nie wspominam tu o ojcu dzieci, który też zapewne ma coś takiego jak urlop i może zająć się swoimi pociechami.
Marti
Marti 02.07.2021, 12:54
Jasne, że się znasz przecież wiesz ile zarabiam co robię i ba to 500 plus, bo jak już ma trójkę dzieci to pewnie patologia....Ja na dwa tygodnie zamknę firmę czyli nie będę mieć żądnych zysków, ewentualnie mąż zamknie swoją i tez nie będzie mieć zysków- czytaj nie będę mieć z czego żyć no ale przecież mam 500 + (którego nie biorę, a jest mi tu wyliczane ), a koszty trzeba opłacić.. W sumie to zamknę na miesiąc co mi tam najlepiej na zasiłkach siedzieć bo według ciebie każdy kto ma dzieci bierze zasiłki.
Prowadząc swoją firmę nie masz urlopu, w szczególności gdy działasz w branży sezonowej
Nie każdy tak jak ty pracuje 8 godzin i do domu ( dlatego nie znasz realiów)...A tak apropo wyliczanie komuś pieniędzy ( w dodatku których nie bierze) to tak poniżej krytyki. Dodam jeszcze, że liczysz netto dodaj sobie wszystkie koszty przy zatrudnieniu pracownika- nawet na 1 miesiąc- a opiekunki podlegają takim samym rygorom prawnym jak pozostali pracownicy.
.
Tirp
Tirp 03.07.2021, 13:01
Dlugi wywód w tym podkreślenie pracy powyżej 8 godzin związanej z firmą. Pompowanie ego z mizernymi efektami. Kogo to obchodzi? Zenada
7of9
7of9 01.07.2021, 15:37
chyba realiÓW nie zna, a może jednak zna?

Pozostałe