Sobota, 19.10.2019

Dają nawet 245 tysięcy na spółdzielnię socjalną

  • 25.07.2017, 10:49 (aktualizacja 25.07.2017, 10:58)
  • Admin Admin
Dają nawet 245 tysięcy na spółdzielnię socjalną Janusz Grajcar
Jesteś osobą bezrobotną lub niepełnosprawną, czujesz się wykluczony społecznie, szukasz pomysłu na wyjście z tej sytuacji? Zgłoś się do Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Pracujący tu doradcy, w tym Wojciech Moskal (na zdjęciu), pomogą ci znaleźć pomysł na siebie, a być może nawet założyć własną firmę.

W Dębicy filia RARR-u znajduje się przy ul. Wielopolskiej 23. Tutaj też funkcjonuje biuro powiatowe Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. To on ma za zadanie obsłużyć organizacje pozarządowe lub osoby fizyczne, które chciałyby założyć wspomniane już wyżej przedsiębiorstwo społeczne. Najpopularniejszą jego formą jest spółdzielnia socjalna. Utworzyć ją mogą dwie organizacje pozarządowe, albo jedna wspólnie np. z miastem Dębicą, albo też co najmniej pięć osób fizycznych. Te ostatnie do biura ROWES mogą zgłaszać się indywidualnie.
- My później skupimy te wszystkie osoby, wybierzemy lidera i grupa będzie gotowa do działania - zapewnia Wojciech Moskal, doradca kluczowy biznesowy.
Dodaje, że podczas zakładania spółdzielni, pomoże chętnym w załatwieniu wszystkich spraw, by firma mogła rozpocząć działalność. A co najważniejsze, dostaną od ROWES-u dotację do 245 tys. zł. Wypłata pełnej kwoty jest możliwa w przypadku, gdy w nowo tworzonym zakładzie zatrudnione zostaną tylko i wyłącznie osoby mające problemy na rynku pracy.
Agencja dopuszcza możliwość, że w piątce znajdą się ludzie, którzy nie spełniają wymogów związanych z wykluczeniem społecznym. Wtedy dotacja będzie proporcjonalnie mniejsza.
Na stworzenie każdego nowego stanowiska pracy dla bezrobotnych, niepełnosprawnych lub nawet mających pracę, ale niskopłatną, ROWES przeznaczy jednorazowo 25 tys. zł. Później przez pierwszy rok działalności osoby uprawnione dostawać będą po 2 tys. zł miesięcznie.
- Po zakończeniu projektu spółdzielnia musi prowadzić działalność jeszcze przez co najmniej pół roku. Ale wierzę, że przez rok zbierze kapitał, który jej w tym pomoże - mówi Wojciech Moskal.
Ośrodek zapewnia w tym czasie bezpłatnie pomoc doradcy zawodowego oraz szkolenia. Szczegółowych informacji udzielają:
Mariola Kądzielawa (tel. 519 434 879), Piotr Moskal (tel. 519 433 352), Joanna Tabasz (tel. 519 437 881) i Wojciech Moskal (tel. 519 434 079).
Biuro (tel. 14 639 71 61) jest czynne w dni robocze w godz. 9:00-17:00. Pieniądze na realizację projektu pochodzą z Regionalnego
Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

JAG
Obserwator Lokalny nr 29/2017

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe