Dostali zgłoszenie, że nad halą unosi się dym

  • 05.07.2021, 11:16
  • Grzegorz Król
Dostali zgłoszenie, że nad halą unosi się dym
Pięć zastępów straży pożarnej zostało wysłanych do Góry Motycznej, gdzie miało dość do pożaru jednej z tamtejszych firm.

Bryg. Jacek Pawłowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w w Dębicy mówi, że zgłoszenie przyszło od osób postronnych, które miały widzieć nad budynkiem gęsty dym. Miał on unosić się z części biurowej, do której przylega hala produkcyjna.

- Na miejsce skierowano pięć zastępów z komendy w Dębicy oraz z ochotniczych straży pożarnych - mówi bryg. Jacek Pawłowski.

Tyle, że na miejscu okazało się, że żadnego zadymienia nie ma. Strażacy w obecności właściciela budynku, który również dotarł na miejsce użyli kamery termowizyjnej do namierzenia ewentualnego źródła ognia. Nie znaleźli.

To nie pierwsze zgłoszenie z tej stosunkowo krótko działającej firmy. W piątek 25 grudnia ubiegłego roku, o godz. 5:26 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w hali produkcyjnej. Tyle, że to było już prawdziwe. Aby dostać się do wnętrza budynku konieczne było wybicie okna, a następnie otwarcie drzwi od środka. Wtedy zapaliły się materiały składowane na palecie, a ogień objął wtedy niewielką powierzchnię, bo zaledwie 4 metry kwadratowe. Na miejsce skierowani zostali strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Góry Motycznej, Żyrakowa, Woli Żyrakowskiej, Woli Wielkiej, Straszęcina i Nagoszyna. Oprócz nich także trzy zastępy strażaków zawodowych z Dębicy. Łącznie 42 osoby.

Czytaj także: Nie zatrzymał się do kontroli. Był poszukiwany

 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe