To są prawdziwi mistrzowie - po raz trzeci z rzędu

  • 06.07.2021, 10:54 (aktualizacja 06.07.2021, 11:10)
  • Janusz Grajcar
To są prawdziwi mistrzowie - po raz trzeci z rzędu fot. Krzysztof Skiba Od lewej: Artur Jakubiec (wiceprezes PZSzach), Flawian Krawczyk, Paweł Sowiński, Magdalena Pawicka, Mieszko Miś, Martyna Wikar, Miłosz Szpar (trener), Tymon Czernek, Paweł Zaskalski (wiceprezes PZSzach) i Aleksander Sokólski (sędzia główny).
Od 25 czerwca do 4 lipca w Arche Hotel w Lublinie rozgrywane były Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach – Ekstraliga Juniorów. Tytuł zdobyty przed rokiem w Ustroniu obronił LKSz GCKiP Czarna.

Młodzi szachiści z Czarnej okazali się najlepsi, wygrywając sześć meczy, jeden remisując i doznając dwóch porażek. Złoci medaliści DMPJ grali w składzie: Mieszko Miś, Jakub Chyży, Paweł Sowiński, Flawian Krawczyk, Martyna Wikar, Magdalena Pawicka oraz Tymon Czernek.

Nasi reprezentanci zmagania rozpoczęli od zwycięstwa 5-1 nad MKSz Rybnik. W tym meczu nie przegrali żadnej partii, dwie zakończyły się remisem. W drugiej ich rywalami byli zawodnicy Hetmana Koronnego Trzebinia i było już znacznie trudniej, ale czarnianie wygrali 3,5-2,5.

Takim samym wynikiem zakończyło się starcie z MUKS Stoczek 45 Białystok. Za to dużo łatwiej nasi reprezentanci poradzili sobie z UKS Ognisko Rydułtowy wygrywając 5-1. W rundzie piątej przyszła pierwsza porażka 2-4 z Pionierem Jastrzębie-Zdrój.

Krakowski Klub Szachistów pokonany został 6-0, Stilon Gorzów Wielkopolski 5,5-0,5, z Czternastką Rzeszów był remis 3-3. I choć na koniec LKSZ GCKiP przegrało po raz drugi, tym razem z Votum Polonia Wrocław, to mistrzowskiego tytułu nie było im to w stanie odebrać.

Sukces odniesiony przez młodych szachistów z Czarnej jest historyczna dla całego Podkarpacia. Najlepszą drużyną juniorską w Polsce zostali bowiem po raz trzeci z rzędu. Ciężko pracowali na to sami zawodnicy, ale też ich trenerzy a wsparcia udzielali rodzice i sponsorzy.

- Mogąc obserwować drużynę z bliska, czuć było wspaniałą atmosferę panującą w drużynie i wewnętrzne wsparcie po porażkach - mówi Krzysztof Skiba, wiceprezes Podkarpackiego Związku Szachowego.

Paweł Sowiński i Flawian Krawczyk okazali się najlepszymi zawodnikami na swoich szachownicach, a Martyna Wikar zajęła drugie miejsce na swojej. Paweł i Flawian już za niespełna dwa tygodnie rozpoczną w Uniejowie walkę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży o tytuł Mistrza Polski do lat 12 i Mistrza Polski do lat 14.

Już w październiku młodzi szachiści z Czarnej zagrają natomiast w Ekstralidze Seniorów (najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce), gdzie ich rywalami będą najlepsi zawodnicy w kraju. Zagrają m.in. Jan Krzysztof Duda, Radosław Wojtaszek i Monika Soćko.

- Powalczyć z takimi szachistami i szachistkami, to marzenie wszystkich –  dodaje Krzysztof Skiba.

Czytaj też: Marcin Ciepły najlepszy w Race to Hell

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
1919
1919 06.07.2021, 11:10
Powinno się wymienić nazwiska trenerów i sponsorów.

Pozostałe