Do samolotu z poradnikiem ze szpitala

  • 09.07.2021, 12:40 (aktualizacja 09.07.2021, 13:03)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Do samolotu z poradnikiem ze szpitala
Ukazał się pierwszy w tym roku numer Poradnika Pacjenta wydawanego przez ZOZ w Dębicy. A w nim wiele porad przydatnych zwłaszcza podczas wakacji.

W numerze znajdziemy artykuł Marka Haslingera, lekarza dermatologa o tym, jak zadbać o skórę podczas lotu samolotem. Stomatolodzy: Barbara Sąsiadek i Władysław Undas wyjaśniają, co to jest aerodontalia. W poradniku znajdziemy także artykuł o przeciwwskazaniach do lotu samolotem, którego autorką jest Maria Madeja-Grądzelewska. O wpływie podniebnych podróży na choroby uszu pisze audiolog i otolaryngolog Stanisław Uryasz. O tym, kiedy samolotami nie mogą latać dzieci przeczytamy w artykule Arkadiusza Sulisza. Wojciech Barański pisze o metodach lotniczej ewakuacji medycznej podczas konfliktów zbrojnych, a Barbara Kowalska o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą kleszcze.

Poradni Medyczny w nakładzie 500 sztuk wydawany jest pod redakcją Julitty Garbal-Sawki, dyrektor d.s. medycznych szpitala w Dębicy. To kwartalnik, który można dostać w szpitalu. Ale także znaleźć na stronie internetowej ZOZ Dębica w wydaniu elektronicznym.

Czytaj także: Gorąca cegła zaprasza na piknik

 

 

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe