Igloopol przejął obiekty sportowe w gminie Dębica!

  • 09.07.2021, 13:34 (aktualizacja 09.07.2021, 14:18)
  • Grzegorz Król
Igloopol przejął obiekty sportowe w gminie Dębica! Do sezonu 2017/18 w Podgrodziu działała drużyna Bodzosa (niebiesko-zielone stroje). Po upadku klubu obiekty nie były użytkowane. Fot. Arch.
Boisko trawiaste, wielofunkcyjne do gry w siatkówkę, czy koszykówkę i kort tenisowy - to wszystko planują wybudować działacze dębickiego Igloopolu w Podgrodziu. Wczoraj podpisana została umowa pomiędzy przedstawicielami klubu i gminy.

Jak poinformował nas prezes Igloopolu Rafał Więcek tereny, z których niegdyś korzystali zawodnicy Bodzosa Podgrodzie zostały przekazane im w użyczenie. Na wszystko zgodziła się Rada Sołecka, choć zażądali kilku zapisów w umowie. Po pierwsze - tereny mogą być wykorzystywane tylko pod działalność sportową, po drugie - będą z nich mogli korzystać także mieszkańcy Podgrodzia.

- I na to przedstawiciele klubu się zgodzili - mówi Krzysztof Lipczyński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w gminie Dębica.

Przez ostatnie lata, od sezonu piłkarskiego 2017/18 boisko wraz z zapleczem stały puste. Jak mówi Krzysztof Lipczyński doszło też do włamania do budynków, ale sprawcy nie zamierzali niczego ukraść. Weszli tam tylko po to, by wszystko zdemolować. Ostatnim wydarzeniem na gminnych obiektach, z których korzystał Bodzos były zawodny sportowo-pożarnicze trzy lata temu.

- Doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie użyczenie terenów. Sprawdziliśmy to od strony prawnej i daliśmy informację. Zainteresowanie było, ale ostatecznie nikt się nie zgłosił. Później przyszło pismo z Igloopolu, że oni by to przejęli - mówi Krzysztof Lipczyński.

Po wybudowaniu kompleksu będą z niego korzystali nie tylko piłkarze Igloopolu, ale również młodzi zawodnicy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Igloopol. Ale zanim wszystko powstanie, to minie jeszcze sporo czasu, bo potrzeba na to sporo pieniędzy, które klub - przynajmniej częściowo - planuje wyłożyć ze swojego budżetu. Wszystkie koszty utrzymania również będą po stronie dębickiego Igloopolu. Prezes Igloopolu mówi, że w przyszłości chcieliby stworzyć tam grupy młodzieżowe, złożone z miejscowych chłopaków, którzy potem mogliby zasilić szeregi biało-niebieskich. Rafał Więcek zapewnia, że pomysłów jest dużo i ma nadzieję, że wszystkie uda się zrealizować. Umowa użyczenia podpisana została na 15 lat.

- Klub zamierza zainwestować tam swoje pieniądze, więc nie ma możliwości, żeby użyczać im to na przykład tylko na trzy lata. To byłoby bez sensu - mówi dyrektor GOSiR w gminie Dębica, który dodaje że z punktu widzenia jednostki, którą kieruje, ale i całej gminy lepiej było przekazać komuś te obiekty, niż dokładać do nich tylko po to, by stały puste.

Czytaj także: Wisłoka II powraca na ligowe boiska

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
LKS
LKS 13.07.2021, 15:07
Brawo. Igloopol Dębica.
Punkt honoru powiatu
Punkt honoru powiatu 12.07.2021, 17:55
Wytępić kibolstwo obu drużyn z powiatu. A potem zająć się sportem
Ja Inteligent
Ja Inteligent 11.07.2021, 10:54
Przenosiny do Podgrodzia LKS Igloopol ? To Wisloka opanowala juz obiekt w Debicy przy Sportowej?
run
run 11.07.2021, 10:18
a to ciekawe jeszcze nie dawno gmina chciała za dzierżawę od innego klubu po kilka tysięcy miesięcznie
dębiczanin
dębiczanin 10.07.2021, 21:53
Szkoda że Burmistrz nie potrafi wspomagać dębickiego sportu. Brawo Gmina.
Precz z kibolami
Precz z kibolami 10.07.2021, 11:48
Mam nadzieję że kibolstwo nie ściągnie do Podgrodzia i nie będą demolować tak jak potrafią.
Rysiek
Rysiek 11.07.2021, 09:27
wiadomo do czego sa zdolni kibole z parkowej
Precz z kibolami
Precz z kibolami 12.07.2021, 10:01
Kibole głupcy są w obu klubach. Ta patologia jest w obu klubach. Co jest przykre bo sport schodzi na 3 plan i normalni ludzie nie chcą mieć nic wspólnego z tymi klubikami dla ich własnej szkody
kibic
kibic 09.07.2021, 17:10
jeszcze przyjdą na kolanach do burmistrza jak wybuduje im stadion
kibic-realista
kibic-realista 10.07.2021, 13:33
Ten burmistrz to im wybuduje co najwyżej swój pomnik.
kibic
kibic 09.07.2021, 14:20
Brawo Igloopol !

Pozostałe