Akcja poboru krwi już w środę

  • 10.07.2021, 13:13 (aktualizacja 10.07.2021, 13:31)
  • Grzegorz Król
Akcja poboru krwi już w środę
Klub Honorowych Dawców Krwi im Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Pustkowie Osiedlu zaprasza na kolejną akcję poboru krwi.

- Serdecznie zapraszamy na akcję poboru krwi zorganizowaną przez Klub HDK im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Pustkowie Osiedlu, która odbędzie na terenie firmy LERG. Akcja obsługiwana będzie przez ekipę medyczną z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Bardzo potrzeba krwi w okresie wakacji i zagrożenia epidemiologicznego, więc wszystkich zdrowych i odważnych serdecznie zapraszamy - piszą na Facebooku organizatorzy akcji.

Odbędzie się ona w środę 14 lipca, w godzinach od 9 do 12. Krwiobus, w którym krew będzie pobierana stanie przy budynku straży pożarnej na terenie firmy LERG. Jak możemy przeczytać na stronie RCKiK w Rzeszowie stany większości grup krwi są na średnim poziomie. Tylko w przypadku grupy AB Rh+ stan jest wysoki, a B Rh+ optymalny. 

Czytaj także: Masz rok na zgłoszenie. Jeśli zapomnisz będzie kara

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe