Działacze, piłkarze i kibice świętowali jubileusz 75-lecia - zdjęcia

  • 11.07.2021, 22:16 (aktualizacja 11.07.2021, 22:46)
  • Grzegorz Król
Działacze, piłkarze i kibice świętowali jubileusz 75-lecia - zdjęcia
Dzisiaj na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzostku odbył się jubileusz 75-lecia Brzostowianki Brzostek.

Klub pod tą nazwą powstał w 1946 roku, ale zorganizowany sport zaczął się w tych okolicach tworzyć po zakończeniu I wojny światowej. Drużyny powstały w Kleciach i Przeczycy. Podczas okupacji zawodnicy z terenu dzisiejszej gminy rozegrali mecz z żołnierzami Wehrmachtu. Pierwszym prezesem klubu był Bolesław Burek. Przez lata główną sekcją klubu była piłka nożna. I tak też jest dzisiaj, choć w Brzostku działa także sekcja tenisa stołowego, a niegdyś była tam także sekcja szachowa, którą zakładał zmarły 19 czerwca Ferdynand Bugno. Jubileusz był świetną okazją to tego, by przedstawiciele zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, a także ci z Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej wręczyli zasłużonym działaczom i zawodnikom wyróżnienia. Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Dębicy Wiesław Lada przekazał dwóm drużynom Brzostowianki - seniorom i juniorom młodszym - puchary za wywalczone w tyle co zakończonym sezonie awanse.

Zebrani na obiektach OSiR mogli zobaczyć zmagania młodych piłkarzy Brzostowianki z rówieśnikami z Wisłoki Błażkowa, a także mecz juniorów z Brzostku z grającą w II lidze kobiet drużyną Sokoła Kolbuszowa Dolna. Na deser pojedynek oldboyów z Brzostku i Igloopolu Dębica. Oprócz tego wiele innych atrakcji, przede wszystkim dla najmłodszych, ale organizatorzy zadbali również o ich rodziców. Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.

Czytaj także: Igloopol przejął obiekty sportowe w gminie Dębica 

Grzegorz Król

Zdjęcia (52)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe