Wójt nie zgadza się na słupy koło słupów

  • 14.07.2021, 09:27 (aktualizacja 14.07.2021, 09:38)
  • Janusz Grajcar
Wójt nie zgadza się na słupy koło słupów Słupy pod światłowód od WDM zostały już wstawione w Brzeźnicy.
Zainteresowani umową na internet światłowodowy będą mogli podpisać ją najwcześniej za trzy miesiące.

O tym, że mielecka firma WDM rozbuduje sieć światłowodową w powiecie dębickim informowaliśmy już w grudniu 2018 roku. Prace mogla rozpocząć dzięki dotacji uzyskanej z Ministerstwa Cyfryzacji w konkursie Program Operacyjny Polska Cyfrowa.

Trzy miesiące później ogłoszony przez nią przetarg wygrała spółka Falesia Systemy i przystąpiła do budowy. Czas na zakończenie prac ma do końca 2021 roku. Pod koniec czerwca ich postępy mogli śledzić mieszkańcy Pustkowa i Brzeźnicy, gdzie przy drodze wojewódzkiej stawiane były słupy.

Jest to zgodne z zapowiedziami Małgorzaty Fryc, specjalisty ds. marketingu w WDM. Firma ma bazować głównie na własnej sieci, w niewielkim stopniu posiłkując się wcześniej istniejącą infrastrukturą.

Mielecka firma chce dotrzeć głównie do tych domów, których mieszkańcy nie mogą liczyć na korzystanie ze światłowodu. Na liście od początku były wszystkie miejscowości. Wśród tych wymienianych w 2018 r. były też Głowaczowa Siwa Trawa, Grabiny Błyszczówka czy Żdżary Żurawiniec w gminie Czarna.

- Ale tam nasza sieć nie powstanie, bo gmina Czarna nie wydała zgody - mówi Małgorzata Fryc.

Wójt Józef Chudy podkreśla, że nie zgodził się tylko na stawianie kolejnych słupów. Poinformował, że wykonawca może poprowadzić linię po tych energetycznych.

- Mieszkańcy mają dostęp do internetu szerokopasmowego, szkoły też, więc dodatkowe słupy nie są nam potrzebne - mówi wójt.

Dodaje, że sprzeciwiali się temu także mieszkańcy. Jako dowód przedstawia pismo od tych z przysiółka Nowa Wieś w Róży, pod którym są 24 podpisy.

Małgorzata Fryc chwali za to współpracę z gminami Brzostek, Jodłowa i Dębica, które zrobiły wszystko, by ich mieszkańcy mieli możliwość podłączenia się do światłowodu.

Na wakacjach zostanie uruchomione biuro WDM w Dębicy, gdzie będzie można uzyskać informacje o usłudze i podpisać umowę na jej świadczenie. Jego siedziba będzie mieścić się w bloku przy ul. Raczyńskich obok zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Południowa.

Czytaj także: Gratka dla pasażerów MKS i miłośników nowinek technicznych

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
K
K 16.07.2021, 07:17
Caly swiat kladzie kable w ziemii...jedna linia kilku kabli bez tysiecy wiszacych kabli i wielu slupow...no ale u nas 100 lat za postepem
Jan
Jan 14.07.2021, 23:51
Wreszcie ktoś to zauważył. Brawa
Mariup
Mariup 14.07.2021, 17:50
Internet szerokopasmowy na Błyszczówce??? Jedynie radiowy. Morze Wójt dostaje marże od chelo.
123
123 14.07.2021, 11:28
Ja też mowie NIE dla kolejnych słupów ! ! ! Szpecą krajobraz i w czasie burzy zyczę szczęscia!
Janeczek
Janeczek 14.07.2021, 09:53
Jak by były słupy żółte to może by pszeszly.

Pozostałe