Eksperci ocenili kondycję firm z Podkarpacia

  • 31.07.2017, 16:07 (aktualizacja 01.08.2017, 10:21)
  • Admin Admin
Eksperci ocenili kondycję firm z Podkarpacia Centrum Promocji Biznesu
Podkarpacka Nagroda Gospodarcza przyznawana jest regionalnym przedsiębiorcom od 15 lat. Nim jednak najlepsze firmy odbiorą statuetki podczas uroczystej gali, kapituła konkursu opiniuje potencjał każdej działalności. Tak było 28 lipca.

W piątek w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie wstępnej oceny ankiet konkursowych nadesłanych przez 103 uczestników dokonali przedstawiciele samorządów, w tym Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego, rzeszowskich uczelni wyższych, administracji skarbowej, ZUS i inspekcji pracy, a także agencji rozwoju regionalnego, restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa, ochrony środowiska, izb gospodarczych, banków, w tym banku PeKaO SA, sanepidu oraz wieloletnich patronów medialnych.
Jak podkreślił organizator konkursu, prezes Centrum Promocji Biznesu, Paweł Zając, firmy zgłoszone w tym roku do konkursu odznaczają się dobrymi wynikami gospodarczymi i wysoką rentownością.
- Ci uczestnicy, którzy chcieli poddać się ocenie kapituły, są prawdziwą wizytówką gospodarczą województwa podkarpackiego - powiedział podczas posiedzenia kapituły.
Karolina Bogusz, dyrektor biura wojewody podkreśliła, że tak licznie zgromadzone grono kapituły dokona sprawiedliwej oceny wszystkich 103 firm zgłoszonych do konkursu. Z kolei Jerzy Cypryś, przewodniczący sejmiku województwa podkarpackiego, zauważył, że Podkarpacka Nagroda Gospodarcza jest z jednej strony inspiracją do rozwoju dla wielu środowisk, tym samym rozwoju województwa, a z drugiej - wizytówką naszego regionu i etycznych zachowań w biznesie.
- Dziękuję kapitule za poświęcenie swojego wolnego czasu i cennej wiedzy, by promować tych, których promować warto i którzy świadczą o naszym województwie - powiedział przedstawiciel samorządu wojewódzkiego.
Członkowie kapituły dokonali wstępnej oceny firm, które podzielone zostały według kategorii: mikro, małe I, małe II, średnie I, średnie II, duże oraz gospodarka komunalna. Drugie posiedzenie kapituły, które odbędzie się jesienią, ostatecznie rozstrzygnie, które z firm będą tymi najlepszymi.
Przypomnijmy, że z powiatu dębickiego do konkursu zgłosiło się aż 11 firm: BAMA LOGISTICS Sp. z o.o., Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A., Fabryka Reklamy Krzysztof Zięba, KANGUR Sp. z o.o., OLIMP LABORATORIES Sp. z o.o., Podkarpackie Zakłady Mechaniczne Sp. z o.o. s.k., Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "MATEO" Stanisław Cabaj, VENTOR Energi Sp. z o.o., OMEGA Pilzno ITiS Godawski&Godawski Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe EXPORT-IMPORT "ERGPET" Sp. z o.o. oraz Zakład Ślusarsko- Kotlarski "KAMEN".

Informacja prasowa Centrum Promocji Biznesu

 

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe