Chcą budować nowy most na Wisłoce i stadion lekkoatletyczny

  • 14.07.2021, 13:44 (aktualizacja 14.07.2021, 14:01)
  • Tomasz Ratuszniak
Chcą budować nowy most na Wisłoce i stadion lekkoatletyczny
Powiat szykuje się do złożenia wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Urzędnicy z Parkowej liczą na 116 mln zł.

Wnioski przyjmowane są do końca lipca. Każdy z samorządów do programu może złożyć po trzy wnioski. Pierwszy bez kwotowego ograniczenia, drugi którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 ml zł i trzeci z ograniczeniem dofinansowania do 5 mln zł.

W przypadku powiatu dębickiego będą to następujące inwestycje:

  • most na Wisłoce łączący Dębicę z Zawierzbiem (80 mln zł),
  • remont dróg i chodników w powiecie (30 mln zł),
  • budowa kompleksowo wyposażonego stadionu lekkoatletycznego obok Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy (5 mln zł).

Przeczytaj również: Wszedł na słup i przez kilka godzin nie chciał zejść

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ehm
ehm 22.07.2021, 15:53
Nie dla kolejnego mostu samochodowego w Dębicy, ale koło żwirów mogłaby powstać kładka pieszo-rowerowa.
Tetmajeta
Tetmajeta 18.07.2021, 05:58
K..rwa 2 Szewinskiej się spodziewają ?? Stadion i stadion a na górkach ludzie kanalizacji nie mają...
Szewinska
Szewinska 22.07.2021, 12:03
Wybudowałeś się w lesie to rób pod krzaki .
MOST
MOST 22.07.2021, 11:45
A to żale do Burmistrza a nie Starosty
Magda
Magda 17.07.2021, 08:07
Już miał być stadion lekkoatletyczny przy SP 5 w Dębicy, jeśli się nie mylę plany na ten stadion są od 12 lat, ostatnio inwestycja zaklepana a już chodzą pogłoski ze stadionu nie będzie… obiecanki i tyle, a pieniądze gdzie ?
niezorientowany
niezorientowany 15.07.2021, 12:16
Ten stadion to przy ZSZ nr 1 czy przy ZS nr1. Przy mechaniku czy na Igloo
Złotemostywkażdympowiecie
Złotemostywkażdympowiecie 14.07.2021, 16:34
Mogą budować, każdy będzie mógł wygodniej uciec z tego miasta za godnym życiem gdzieś indziej.
MOST
MOST 15.07.2021, 09:47
Szerokiej drogi autostradą !!!! Jedż zobacz ten inny świat
gwarantuję szybciutko wrócisz
emogrant
emogrant 17.07.2021, 16:37
Nie płacą za darmo? Musisz pracować? O jej...
Stary tetryk
Stary tetryk 14.07.2021, 19:45
Każdy może robić, co chce. Good Bye!
Ola
Ola 14.07.2021, 14:09
Przydatny by był 3 most łączący Latoszyn i Grabiny
1512
1512 15.07.2021, 15:13
Byłaby to super sprawa, tam są piękne okolice i widoki, dzięki temu mostu by się rozwinęła okolica. Dębicą rządzą ludzie 50+ bez wizji z myślą " jakoś to będzie" Taki most prędko nie powstanie.
turystka
turystka 17.07.2021, 16:38
To masz na myśli most czy wieżę widokową?
żelazny
żelazny 16.07.2021, 09:09
Był most to go zlikwidowali.
50 +
50 + 16.07.2021, 09:07
Dzięki temu mostu ? To juz gdzieś słyszałem Dzięki temu misiu
najpierw sie doucz a potem krytykuj 50 +
Bareja
Bareja 17.07.2021, 16:40
A temu misiu oczko wypadło?
slawkunowaku
slawkunowaku 15.07.2021, 10:22
Połączenie tego mostu z ąutostradą pozwoliłoby skierować ciężki transport w stronę Pilzna i Jasła z ominięciem Dębicy
Paweł
Paweł 16.07.2021, 10:59
Ciężki transport w strone Pilzna i tak omija Dębicę.
Z zachodu auta zjeżdzają już w Tarnowie od wschodu w Pustynii a tego transportu od wschodu to też nie ma znowu strasznie dużo

Pozostałe