Anna Dudzińska strzyże już od pół wieku

  • 15.07.2021, 12:56 (aktualizacja 15.07.2021, 13:21)
  • Tomasz Ratuszniak
Anna Dudzińska strzyże już od pół wieku fot. Krzysztof Kosowski/UM w Pilznie.
Był tort, życzenia, kwiaty i muzyka. Tak Anna Dudzińska, właścicielka najstarszego zakładu fryzjerskiego w Pilźnie świętowała 50-lecie pracy zawodowej.

Z życzeniami goście przyszli pod zakład mieszczący się przy pilzneńskim Rynku. Wśród nich z akordeonem Andrzej Kozik, dyrektor Domu Kultury w Pilźnie, który zadbał o muzyczną oprawę tego wydarzenia. Jubilatce winszowała m.in. burmistrz Ewa Gołębiowska, a jej zastępca Krzysztof Krawiec wręczył jej bukiet czerwonych róż. Nie zawiedli też przyjaciele. Ale tort, na którym znalazły się nożyczki, brzytwa i grzebień, rozkrojony został w cukierni u państwa Desoniów.

Istniejący od 70 lat zakład, który prowadzi Anna Dudzińska, przechodzi z pokolenia na pokolenie. Wcześniej pracował w nim Kazimierz Dudziński, teść pani Anny. Teraz dzieli go z wnukiem - Szymonem Czają, który jest jej godnym następcą.

Fryzjerka z 50-letnim stażem twierdzi, że aby odnieść sukces w tym zawodzie należy być grzecznym, uprzejmym, wesołym i umieć wysłuchać klienta. Bo na fryzjerskim fotelu klienci zdradzają czasem więcej niż księdzu w konfesjonale.

Przeczytaj również: Zobacz zwiastun klipu promującego Pilzno - film

 

 

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Klientka
Klientka 15.07.2021, 17:10
Brawo brawo brawo

Pozostałe