Od pioruna zapaliła się stodoła

  • 16.07.2021, 10:04 (aktualizacja 16.07.2021, 10:31)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Od pioruna zapaliła się stodoła Fot. OSP Brzostek
Ostatniej nocy strażacy - ci zawodowi, ale także druhowie OSP, wyjeżdżali kilkadziesiąt razy.

Najpoważniejszym zdarzeniem był pożar w Dębowej, gdzie od uderzenia pioruna zapaliły się obora i stodoła. Gospodarz zdołał uratować zwierzęta, wyprowadzając je  na zewnątrz, ale stodoła spłonęła, a wraz z nią składowane tam maszyny rolnicze i budowlane. Akcja gaszenia pożaru , w której oprócz zawodowców z Dębicy uczestniczyli druhowie z OSP: Dzwonowa, Brzostek, Jodłowa, Skurowa i Dębowa,  trwała 10 godzin i zakończyła się przed 8 rano.
Kilkanaście razy strażacy wyjeżdżali do zalewanych budynków i posesji, by wypompować z nich wodę. Taka sytuacja miała miejsce w Dębicy przy ulicy Jana Pawła II, gdzie woda wdarła się do siedziby jednej z firm, ale także Podgrodziu, Jaworzu Górnym czy Brzostku, gdzie zalana została remiza. 
Wiele interwencji dotyczyło powalonych na drogę drzew, albo odłamanych konarów, które tarasowały przejazd. Tak było między innymi w Bielowach i  Strzegocicach. W Czarnej na jezdnię zwaliło się drzewo, w które uderzył piorun.
Ze skutkami uderzenia pioruna strażacy zmagali się  w Paszczynie, gdzie uszkodzone zostały słup i instalacja elektryczna, które po wyładowaniu stanęły w płomieniach. Podobnie jak osłona lampy ulicznej, która zapaliła się w Dębicy.
Była też jedna nietypowa interwencja. Strażacy otrzymali informację z prośbą o pomoc od ludzi, którzy jadąc samochodem utknęli w lesie pomiędzy Jaworzem Górnym i Dolnym. 
- Samochód zgasł, a oni nie mogli wysiąść, bo auto zalewała woda - mówi Wiktor Porada.
Uratowali ich druhowie z Pilzna, po drodze do innego wezwania.

Meteorolodzy zapowiadają, że burze przejdą nad powiatem także dzisiaj po południu i wieczorem.

Czytaj także: Samochód potrącił 10-letnią rowerzystkę

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe