DL Invest Group wybuduje w Zawadzie trzecią halę. Będzie 350 nowych miejsc pracy

  • 24.07.2021, 19:11 (aktualizacja 24.07.2021, 19:28)
  • Tomasz Ratuszniak
DL Invest Group wybuduje w Zawadzie trzecią halę. Będzie 350 nowych miejsc… Firma Hutchinson w Zawadzie. fot. Andrzej Kwiatek/Urząd Gminy Dębica.
Wczoraj zapadły ostateczne ustalenia w sprawie budowy w Zawadzie trzeciej hali produkcyjnej firmy DL Invest Group.

Na decyzję firmy o dalszych inwestycjach w gminie Dębica wpłynęła dotychczasowa dobra współpraca z lokalnym samorządem. Przedstawiciele DL Invest Group podkreślają, że na każdym etapie mogli liczyć na pomoc urzędników w załatwieniu formalności. Ważnym aspektem według nich jest też nowa droga przemysłowa usprawniająca komunikację wewnątrz strefy.

- Dziękuję Piotrowi Chęćkowi - staroście Powiatu Dębickiego za wsparcie w pozyskaniu dofinansowania na jej budowę. Dedykuję ten sukces wszystkim, którzy z taką zaciekłością krytykowali wybór realizacji tej drogi do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - napisał na swoim facebookowym profilu wójt Stanisław Rokosz. 

- Nowa inwestycja obejmować będzie budowę hali o wielkości 7000 metrów kwadratowych wraz z niezbędną infrastrukturą. Realizacja inwestycji pozwoli utworzyć 350 miejsc pracy, wpływając pozytywnie na poszerzenie możliwości zatrudnienia dla mieszkańców nie tylko gminy ale i całego powiatu - czytamy na stronie Urzędu Gminy Dębica.

Przeczytaj również: Ponad 2 mln zł na parki na osiedlach i Ogród Sztuki pod galerią

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marcin
Marcin 31.08.2021, 17:18
Hala produkcyjna piękna... ale na parkingi dla wszystkich pracowników juz "zabrakło", jak ktoś wspomniał. A może nie przewidzieli że tyle ludzi będzie zatrudnionych :) Komedia, jak sie widzie te samochody parkujące w błocie w okolicznych polach... Janusze biznesu.
robol przedsiębiorca
robol przedsiębiorca 03.08.2021, 23:05
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia , jest wolny kraj więc każdy "robol" może otworzyć swój biznes i poczuć czym to pachnie a niech jeszcze zatrudni 50 osób to wtedy zobaczy jakie to piękne uczucie ;-) polecam każdemu nawet małą firemkę 2/5 osób na etacie wtedy porozmawiamy i popolemizujemy co do płac , doliczeń, zysków, urlopów .... etc....etc....etc......
tt
tt 26.07.2021, 09:30
Bardzo dobra informacja, potrzebujemy jak najwiecej nowych firm - tylko wtedy wzrosną w powiecie płace ...
xd
xd 26.07.2021, 21:45
A słyszałeś o czymś takim jak zmowa płacowa?
tt
tt 27.07.2021, 22:29
kolego jak masz alternatywy to możesz zawsze zmień pracę, jak nie masz możesz tylko narzekać....co do zmowy kilku jeszcze uwierzę , że może się dogadać ale kilunastu życzę powodzenia. ... niestety w Dębicy wciąż jest rynek pracodawcy...
xd
xd 03.08.2021, 10:37
Mam i zmieniam, choć mi jedynie o to, że w Dębicy nie ma alternatywy, a ludzie się cieszą, że powstają kolejne zakłady robotnicze, którym chodzi tylko o jedno: tanią siłę roboczą.
//////////
////////// 26.07.2021, 07:56
Czyli wg niektórych komentujących - lepiej nie budować wcale, biadolić i dojeżdżać do pracy do innych miast i rejonów
Arek
Arek 25.07.2021, 23:24
Tak każdy kto chce dostanie pracę ii będzie zadowolony. Składajcie CV
Ala
Ala 25.07.2021, 23:16
Firma się prężnie rozwija i nie było grupowych zwolnień, na wet w czasie pandemii zakład był wypłacalny. Tu każdy idzie z uśmiechem do pracy bo wie że te dwa patyki z hakiem wypracuję
Jest Git
Jest Git 25.07.2021, 23:11
Ja się cieszę co roku dają podwyżkę, jak się spełni pewne warunki. Świetna organizacja pracy którą nadzorują wykwalikowani pracownicy czyli liderzy, których przydało by się więcej na takim dużym zakładzie. Związki zawodowe dbają o pracowników pilnując pracowniczych praw .
Były pracownik
Były pracownik 26.07.2021, 19:31
Jest tyle innych, atrakcyjnych miejsc pracy w okolicy.
jamie
jamie 25.07.2021, 16:03
Nie polecam KOLCHOZ - JAK DLA MNIE TO WYZYSK TYCH BIEDNYCH LUDZI CO STOJA PRZY MASZYNIE ZA PSELDO KASE I WDYCHAJA OPARY PO PRZETOPIE GRANULATU , JAK TO SIE MOWI JEST TO DARMOWA INCHALACJA ZDROWOTNA
Polonista
Polonista 26.07.2021, 19:28
A któś ciem tam cima?
zabi
zabi 25.07.2021, 15:59
Tania siła robocza będzie zadowolona dostanie 2600 bruto +200 zl premia tak by wyszło razem 2800 brutto stawka minimalna i radość pajrasa. Kto ma układy to dostanie 3500 bruto + 200 premia ekstra. Tak to wygląda
ec
ec 26.07.2021, 06:19
Nie boj nic niedlugo roboty zastapia ludzi i wtedy bedzie placz ze ten najwazniejszy wg tych ludzi trzon kazdej fabryki idzei to odstrzalu.
Anna
Anna 26.07.2021, 04:45
Najniższą krajową dostajesz na początek, z czasem jak się sprawdzisz to podnoszona jest pensja, stosownie do posiadanych
c.v.
c.v. 25.07.2021, 14:38
Jaki jest profil produkcji?
zenek
zenek 25.07.2021, 08:07
Znów uszczelki mogliby jakieś gigafactory postawić ewentualnie amazona. Amazon zepsuł by rynek niskopłatnej pracy tak jak w Poznaniu się stało.
Ozi
Ozi 24.07.2021, 22:13
A jak tam parkingi? Bo na chodnikach i pasach zieleni już nie ma miejsc
haha
haha 24.07.2021, 19:39
Pracy? Czy to, jak funkcjonują te zakłady można nazwać miejscem pracy?

Pozostałe