Strażacy zapraszają na akcję poboru krwi

  • 26.07.2021, 12:59
  • Grzegorz Król
Strażacy zapraszają na akcję poboru krwi
W niedzielę 8 sierpnia, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzeniowie odbędzie się akcja krwiodawstwa pod hasłem Oddając krew ratujesz życie.

Rozpocznie się ona o godz. 10, a potrwa do 13. Kiedy dorośli będą oddawać krew, dla najmłodszych zostaną przygotowane gry i zabawy. Do Korzeniowa przyjadą również motocykliści z Klubu Motocyklowego Moto Lewart z Radomyśla Wielkiego. Organizatorami akcji oprócz OSP w Korzeniowie jest również Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, które przyśle wyszkolony personel. Podczas wakacji krwiodawcy oddają mniej tego cennego leku, a jednocześnie rośnie na niego zapotrzebowanie. Częściej dochodzi do wypadków komunikacyjnych, czy w trakcie prac w rolnictwie. Według stanu na 26 lipca (godz. 13) stany większości grup krwi w RCKiK w Rzeszowie są na poziomie średnim (0 Rh-, A Rh+, A Rh-, B Rh- i AB Rh-). Poziomy dwóch (0 Rh+ i B Rh+) są na poziomie optymalnym, a najwięcej jest obecnie krwi grupy AB Rh+. Dlatego takie akcje, jak ta organizowana przez strażaków są bardzo potrzebne. Ale żeby zakończyła się ona sukcesem, to do Korzeniowa muszą zjechać też krwiodawcy.

Czytaj także: Trzeci pojazd w historii jednostki już jest - zdjęcia

Grzegorz Król

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe