Wyróżnienie Zasłużona Matka dla dwunastu kobiet - zdjęcia

  • 27.07.2021, 08:35 (aktualizacja 27.07.2021, 09:14)
  • Janusz Grajcar
Wyróżnienie Zasłużona Matka dla dwunastu kobiet - zdjęcia
Odbywający się już po raz jedenasty Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich w Zawadzie, był w tym roku połączony z Powiatowym Dniem Matki i Przeglądem Kronik.

Okazją do spotkania członkiń KGW było jak co roku wspomnienie ich patronki św. Marty, które przypada 29 lipca. Przedstawicielki wszystkich kół przybyły w niedzielę do Sanktuarium Matki Bożej Zawadzkiej, by uczestniczyć w mszy św. o godz. 11:00. Przywiozły z sobą obrazy św. Marty.

Statuetki Zasłużonej Matki odebrało dwanaście pań, po dwie z każdej gminy wiejskiej w powiecie. Wyróżnione w ten sposób zostały: Anna Banuch ze Straszęcina, Cecylia Ćwik z Góry Motycznej, Janina Furman ze Strzegocic, Barbara Kordela z Siedlisk-Bogusz, Małgorzata Kowalska z Opacionki, Elżbieta Kulig z Brzeźnicy, Maryla Kusek ze Starej Jastrząbki, Dorota Lipińska z Grabin, Stanisława Lis z Dzwonowej, Alicja Smołucha ze Zwiernika, Agata Styrna z Dębowej, Helena Świerk z Zawady.

Jednym z akcentów zjazdu było też wręczenie przedstawicielkom siedmiu gminy wyróżnienia Zasłużonej dla upowszechniania kultury i tradycji. Odebrały je: Anna Głogowska z Mokrzca, Kazimiera Gotfryd z Brzostku, Danuta Krawiec ze Straszęcina, Maryla Kusek ze Starej Jastrząbki, Anna Mikrut z Dzwonowej, Renata Przydzielska z Zasowa i Stanisława Rakoczy z Zawady.

Zgromadzonym gościom przygrywała Kapela Jodłowianie, a muzyczną dedykację dla matek przygotowała Dominika Szela.

Czytaj także: Do zrobienia wieńca używają tylko kłosów zżętych sierpem

 

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Matka
Matka 27.07.2021, 16:35
Wszystkie matki zasługują na wyróżnienie. Jakieś wyjątki tutaj są?

Pozostałe