Dzisiaj kolejna akcja policji!

  • 28.07.2021, 09:49
  • Grzegorz Król
Dzisiaj kolejna akcja policji! Policja.pl
Po wczorajszym Trzeźwym poranku zakończonym zatrzymaniem dziewięciu kierowców pod wpływem dziś na drogach w całym kraju, także w powiecie dębickim prowadzona jest kolejna akcja policji.

Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. Kaskadowy pomiar prędkości mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego. Policjanci, w ramach działań dokonują pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególnym nadzorem obejmują m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Szczególną rolę mają policyjne zespoły SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, takim jak m.in. przekraczanie prędkości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali prędkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - apelują policjanci.

Źródło: Policja Podkarpacka

Czytaj także: Policjanci zatrzymali dziewięciu pod wpływem

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zuzia
Zuzia 01.08.2021, 13:23
Przydałaby się jeszcze akcja "oczyszczenia" dębickiego rynku z wszelkiej maści meneli i pijaczków. Bo wstyd tam przejść z gośćmi, których podczas wakacji nie brakuje. Wstyd i hańba. Sikaja pod drzewami, bełkoczą, wszystkie ławki zajęte przez podpitych facetów.

Pozostałe