Artyści kwiaty przyjęli, ale oddali paniom - zdjęcia

  • 30.07.2021, 13:09 (aktualizacja 30.07.2021, 13:21)
  • Tomasz Ratuszniak
Artyści kwiaty przyjęli, ale oddali paniom - zdjęcia
W ten sposób autorzy nowej wystawy w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury podziękowali Magdalenie Daniek i Marioli Zając.

A mieli za co, bo to właśnie one na co dzień odpowiedzialne są za to, by prace właściwie prezentowały się na ścianach galerii. Ryszard Kucab też dostał różę od artystów. Jemu Andrzej Grenda, Zdzisław Olejniczak i Marek Pokutycki dziękowali za zaaranżowanie ich wspólnej wystawy.

- Tu jest perfekcyjnie. Są odpowiedni ludzie, odpowiednie pomieszczenia, my jako artyści jesteśmy dopieszczeni - przyznał ten ostatni, który do Dębicy przyjechał nie tylko z żoną, ale i pieskiem, który zaciekawiony biegał po kolejnych salach galerii.

Jak podkreślali sami autorzy wystawa, którą oglądać można aż do pierwszych dni września, pierwotnie miała składać się wyłącznie z rysunków i grafik. Jednak Andrzej Grenda zdecydował się zaprezentować też swoje płótna.

- Popełniłeś malarstwo. Tłumacz się teraz - żartował z niego Marek Pokutycki, przekazując mu głos.

Ten na ripostę nie kazał mu długo czekać.

- Ja przede wszystkim chciałbym podziękować Markowi, że doszedł do wniosku, że to jest naprawdę malarstwo. Bardzo gratuluję ci spostrzegawczości - odgryzł się koledze.

Przyznał jednocześnie, że pędzel bierze do ręki wtedy, gdy nuży go rysunek, którym zajmuje się na co dzień. Ale i prace rysunkowe pokazuje w Dębicy. Podobnie jak Marek Pokutycki. Zdzisław Olejniczak natomiast prezentuje grafikę, a konkretnie linoryty.

- Mamy pełny skład tzw. sztuk pięknych akademickich. Różnorodne rysunki, bardzo wysmakowane malarstwo, no i te moje dobrze wyostrzone grafiki - zauważył ten ostatni.

Marek Pokutycki zwrócił uwagę, że choć każdy z nich pokazuje inne prace, to jednak wiele ich łączy. Podobne myślenie, wrażliwość na detal, drobiazg, fragment.

- No dziwna wystawa. Nie do końca zła, powiem szczerze - żartował Pokutycki.

Wystawę w galerii przy Akademickiej 8 oglądać można od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Zobacz również: W Parku Sokoła zarżą konie i zabrzmią partyzanckie piosenki

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
koza
koza 31.07.2021, 18:38
tak przypomniał mi sie kawał o bacy:
"baco dalibyście sąsiadowi kozę? nie !
a dlaczego bo moja :)
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 31.07.2021, 14:35
Cieszę się, że mamy Artystów. Może Któryś wpłynie na zdjęcie OKROPNEJ reklamy KFC w Magawczynie To skandal, że tak piękny krajobraz zaśmiecono! Proszę Pana wójta S. Rokosza, aby wypłynął na zmianę tego szkaradzieństwa. Szkoda naszej pięknej gminy.

Pozostałe