Był wikariuszem, teraz będzie proboszczem

  • 02.08.2021, 16:34 (aktualizacja 02.08.2021, 17:36)
  • Janusz Grajcar
Był wikariuszem, teraz będzie proboszczem fot. wikipedia/Tomasz Mleczek
Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej bp Andrzej Jeż podjął dziś ważne decyzje dla dwunastu kapłanów. Cztery z nich bezpośrednio lub pośrednio dotyczą parafii w powiecie dębickim.

Pochodzący ze wspólnoty św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Zasowie ks. Mirosław Żuchowski został mianowany proboszczem parafii w Lewniowej. Przez ostatnie sześć lat kapłan ten był wikariuszem w parafii św. Antoniego Padewskiego w Cikowicach, wcześniej zaś pracował we wspólnocie Krzyża Św. w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął 30 maja 1998 r.

Ks. Paweł Stec, który od lutego był administratorem w parafii św. Grzegorza Papieża w Gorzejowej, od września będzie wikariuszem w Łękawicy.

Ks. Emil Matysik będzie pełnił rolę pomocy duszpasterskiej we wspólnocie św. Antoniego Padewskiego w Nagoszynie. Choć jeszcze w czerwcu informowaliśmy, że zgodnie z decyzją bp. Andrzeja Jeża ten pochodzący z Kamienicy Górnej kapłan wyświęcony w 1982 r. przechodzi z parafii św. Stanisława Kostki w Tarnowie do MB Nieustającej Pomocy w Mielcu.

Wyświęcony w 2019 r. pochodzący ze wspólnoty Wszystkich Świętych w Straszęcinie ks. Krzysztof Jankowski będzie on nowego roku szkolnego wikariuszem w parafii Narodzenia NMP w Rajbrocie. Obecnie posługuje we wspólnocie św. Mateusza w Mielcu.

Czytaj też: Psychoterapeuta i prawnik pomogą niepełnosprawnym

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe