Chorego w szpitalu odwiedzisz tylko w wyznaczone dni

  • 03.08.2021, 10:47 (aktualizacja 05.08.2021, 11:56)
  • Janusz Grajcar
Chorego w szpitalu odwiedzisz tylko w wyznaczone dni
Przez dwie godziny we wtorki, czwartki i niedziele można spotkać się z chorym leczonym w Szpitalu Powiatowym w Dębicy. A to nie wszystkie obostrzenia obowiązujące podczas takich wizyt.

Lista zmian dotyczących zasad odwiedzin pacjentów została opublikowana na stronie internetowej ZOZ w Dębicy.

Aktualnie obowiązujące zasady odwiedzin pacjentów w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy, ul. Krakowska 91 i Straszęcin 295:

1. Wizyty odbywają się we wtorki i w czwartki w godzinach od 15:00 do 17:00 oraz w niedziele w godzinach od 14:00 do 16:00.

2. Odwiedzających obowiązuje noszenie maseczki zakrywającej nos i usta oraz dezynfekcja dłoni przed wejściem na salę chorych i po jej opuszczeniu.

3. Pomiędzy odwiedzającym a pacjentem powinien być zachowany dystans co najmniej 1,5 metra.

4. Odwiedziny nie mogą zakłócać pracy oddziału oraz spokoju pozostałych pacjentów.

5. Obowiązuje limit osób odwiedzających pacjenta - maksymalnie 1 osoba odwiedzająca w tym samym czasie do jednego pacjenta w sali chorych lub wyznaczonym pomieszczeniu.

6. Czas wizyty jednego odwiedzającego nie może przekraczać 15 minut.

7. W wyjątkowych sytuacjach, które uzasadniają konieczność spotkania pacjenta z osobą bliską, lekarz danego oddziału może wydać zgodę na odwiedziny w innych godzinach poza wyznaczonymi, po wcześniejszym uzgodnieniu i zachowaniu wszelkich zasad wskazanych w pkt. 2 – 6.

8. Kierownik Oddziału lub lekarz dyżurny, w sytuacji zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 lub innym zagrożeniem epidemicznym może - w sprawie indywidualnej – nie wyrazić zgody na dokonanie odwiedzin lub nakazać przerwanie tych odwiedzin.

9. W przypadku naruszania zasad odwiedzin pacjentów przez odwiedzających, Kierownik oddziału może czasowo, na okres nie dłuższy niż 7 dni, zawiesić możliwość wykonywania odwiedzin.

10. Zasady przebywania rodzica/opiekuna z hospitalizowanym dzieckiem odbywają się na zasadach określonych w Regulaminie Organizacyjnym bez ograniczeń wskazanych w punktach 1 do 9.

11. Pozostaje możliwość pozyskiwania przez uprawnione osoby informacji o stanie zdrowia pacjentów drogą telefoniczną.

Czytaj także: Psychoterapeuta i prawnik pomogą niepełnosprawnym

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr
Piotr 05.08.2021, 19:55
Jak to szpital to jeszcze obowiazkowo zaświadczenie o szczepieniu powinno być...
dyzio
dyzio 11.08.2021, 13:41
Milcz czlowieku
irena
irena 04.08.2021, 19:46
i tak powinno pozostać na zawsze a nie spędy rodzinne u chorych

Pozostałe