Protest także w Dębicy. W obronie mediów

  • 05.08.2021, 10:33 (aktualizacja 06.08.2021, 11:07)
  • Ryszard Pajura
Protest także w Dębicy. W obronie mediów W Dębicy odbyły się inne protesty: Strajk Kobiet (na zdjęciu) oraz w obronie wolnych sądów. Fot. archiwum
W najbliższy wtorek 10 sierpnia w Polsce odbędzie się akcja w obronie wolnych mediów i wolności słowa. Na liście miast, w których dojdzie do tego wydarzenia, jest także Dębica.

Akcję ogólnopolską organizuje Komitet Obrony Demokracji. To reakcja na prace legislacyjne nad tzw. lex-TVN, zmierzające do odebrania koncesji telewizjom TVN24 i TVN.

"My, obywatele o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, w trosce o przyszłość naszej Ojczyzny – stajemy razem – by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce.
Bo Wolne Media, to Wolni Ludzie, a Wolni Ludzie, to Wolna Polska!" - piszą organizatorzy na swojej stronie internetowej.

Na liście ponad czterdziestu miast, w których odbędzie się akcja, znalazła się Dębica. Na Podkarpaciu są na niej także Rzeszów i Tarnobrzeg.

W Dębicy akcję organizuje internetowa społeczność Aktywna Dębica, która utworzyła na facebooku profil wydarzenia:

Dlaczego organizują protest?
"11 sierpnia w sejmie procedowana będzie lexTVN. Tą ustawą PiS chce nas pozbawić dostępu do rzetelnej informacji. Mamy być skazani na propagandę serwowaną co dzień przez rządową TVP. Dość! Dziś TVN, jutro kolejne media...
Mamy prawo mieć wybór!" - czytamy na profilu wydarzenia.
 

Akcja odbędzie na ulicy Kolejowej, przed Biurem Poselskim Jana Warzechy, posła PiS. Rozpocznie się, podobnie jak w całej Polsce, o godz. 18.

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mark
Mark 10.08.2021, 20:44
To ile przyjechalo tych autobusow z marsjanami na ten zlot
lolo
lolo 10.08.2021, 12:07
Społeczność Aktywna Dębica to organizuje? A to przecież nie kto inny jak m.in. Dominik Łazarz pracujący w biurze posła PO Poncyljusza i kompania. Ot taki apolityczny obywatelski protest.
johny
johny 10.08.2021, 16:11
W punkt! Z kilometra widać kto takie stronki ogarnia nie tylko w naszym powiecie. Udawanie na cele polityczne.
p09
p09 06.08.2021, 21:50
nie bądźcie śmieszni -jakich wolnych mediów?- tefałenu haha -ale was w c=iula robia
@
@ 06.08.2021, 14:23
Polecam- przeczytaj że zrozumieniem wiersz Anny Świrszczyńskiej "Niewola".
rekrut
rekrut 06.08.2021, 11:14
Podobno przyjmują zapisy na ewentualną wojnę z USA. Ja wybrałem Hawaje.
eljot
eljot 05.08.2021, 19:43
tylko marksjanie umierają za TVN
?
? 06.08.2021, 15:38
Wystarczy Ci info.
Kamana Manama
Kamana Manama 05.08.2021, 17:45
J.W. ma informacje z pierwszej ręki, nawet przed głosowaniem w Sejmie / powinno być małą literą,ale szkoda prawych posłów, są tacy, chociaż ich niewielu. Nie sprzedali się, 30 srebrników ich nie rusza.
Dominik Łazarz
Dominik Łazarz 05.08.2021, 16:37
✌ #WolneMedia i niezależne media to podstawa systemu demokratycznego. Dlatego trzeba o to walczyć❗Chyba, że komuś marzy się putinowsko-rosyjski styl "demokracji".
gienia
gienia 10.08.2021, 10:00
O, odezwał się ten co ludzi pozywa za korzystanie z wolności słowa. Wolność słowa Ci gościu pasuje póki sam siebie i swoich szefów lansujesz a jak ktoś Ci wytknie to i owo to już sądami straszysz. Taki z Ciebie demokrata liberalny.
Dominik Łazarz
Dominik Łazarz 11.08.2021, 05:14
Internautko/internaucie o nicku "gienia" ten wpis to kłamstwo i oszczerstwo. Jedyną osobą, którą pozwałem to jeden pan radny dębicki, teraz sprawa jest w sądzie apelacyjnym. Proszę nie preparować tych pomówień bo w internecie nie jest się anonimowym!
gienia
gienia 11.08.2021, 18:01
A ilu to Misiu straszyłeś w necie, że za to czy tamto pozew/kroki prawne/inne takie są?
Fran ek
Fran ek 06.08.2021, 15:40
Amerykański wchodzi w rachubę?
Władyka
Władyka 06.08.2021, 14:25
W Polsce istnieją nieliczne wolne media,na pewno nie są nimi TVN czy TVP,propaganda na zamówienie z obu stron. Trzeba explorować internet szukając niezależnych informacji.A demokracja to słowo-wytrych potrzebny unijnym "elitom",z reguły samozwańczym,niewybieralnym.
7of9
7of9 06.08.2021, 16:07
Ciekawe jak będziesz eksplorował internet jeśli władzy się internet nie spodoba?(przykłady: rosja, chiny, białoruś itd). A to będzie kolejny krok po spacyfikowaniu wolnych i NIEZALEŻNYCH OD WŁADZY mediów. TVN jest od władzy niezależne, nie dopłaca się do tej tv 2 miliardów zł (nie wywala w błoto tak jak w przypadku tvp), nie zatrudnia swoich. itd.
Władyka
Władyka 09.08.2021, 11:52
Ad.1 na razie nie ma ograniczeń,"władza" pewnie położy łapę na internecie wcześniej czy później. Nie wiadomo tylko jaka - na razie
Ad.2 TVN jest niezależne od "polskiej" władzy,to prawda. Ale zależne znowu od innej,czy innych :). Kto płaci ten wymaga. Polskich interesów raczej nie reprezentuje.
Tv kłamie, każda.
z-ca Naczelnego gazetki ściennej
z-ca Naczelnego gazetki ściennej 09.08.2021, 17:01
Nie kłamie tylko realizuje założenia programowe.
ir_
ir_ 09.08.2021, 11:34
Jak narazie to nie spodobał się Internet Tusekowi i chciał wprowadzenia ACTA.Skleroza czy chęc wprowadzenia innych w błąd?
Robert Zimmermann
Robert Zimmermann 05.08.2021, 12:37
To jest przerażające co ci bolszewicy z PISu robią z tym krajem... i to jest przerażające, że statystyczny mieszkaniec tego kraju nie zauważa w tym nic niepokojącego. I dopóki piwo i kiełbasa jest w lodówce, a filmy i igrzyska w telewizji niczego nie zauważy... Dopiero gdy kiedyś w nieodległej przyszłości obudzi się w kraju 'nowego ładu' na podobieństwo Białorusi, poza Unią Europejską, z sądami i mediami całkowicie podporządkowanymi jedynie słusznej partii, może przejrzy na oczy, ale wtedy będzie już za późno... Polak mądry po szkodzie - to powiedzenie jest kwintesencją 'mądrości' tego narodu... Tak było, tak jest i chyba tak już na zawsze pozostanie. Jako naród, Polacy nie dojrzali do wolności i nie zasługują na nią. Historia pokazuje, że ten naród w swojej zbiorowej bezmyślności zawsze miał jakieś absurdalne parcie w kierunku samounicestwienia i dopiero gdy miał nóż na gardle potrafił się jednoczyć. Teraz na naszych oczach ta historia powtarza się, ale 'naród' zajęty piwem, kiełbasą i igrzyskami w telewizji nawet nie jest w stanie dostrzec, że dzieje się coś niepokojącego. Ku uciesze żądnych władzy i pieniędzy szaleńców z przerośniętym ego, którzy tak jak ich przodkowie w minionych czasach są w stanie zrobić z tym krajem wszystko dla swoich własnych partykularnych korzyści...
Władyka
Władyka 09.08.2021, 11:54
A czym UE różni się od Białorusi? Zamordyzm w obu,na Białorusi czasami mordują,a w UE ani się obejrzysz pan a będziemy za niewolników z zakazami i nakazami.
ZawiszaCzarny
ZawiszaCzarny 05.08.2021, 22:58
Będą tysiące hahaha.miliony hahaha weź wyluzuj,Twoja wizja jest nie tegez z rzeczywistośćią
ir_
ir_ 05.08.2021, 21:38
Odebrali przywileje emerytalne biedaczkowi?Jak tu przeżyć za 2 tysiące, no jak panie premierze
Szok
Szok 05.08.2021, 11:26
Strajk satanistek a nie wolnych ludzi
Cierpicha
Cierpicha 05.08.2021, 17:36
A kysz, a kysz - tfu, tfu, tfu / przez lewe ramię /
hiehie
hiehie 05.08.2021, 11:25
Jesli nie dotyczy to netflixa ani playera to mam to w D*** :) od roku nie mam tv kablowej i koncentruje sie tylko na filmach i serialach i dokumentach bez reklam powtorek kewinow i tego calego G*** zwiazanego z nagonką jednych na drugich. Polecam komus kto chce oszczedzic czas pieniadze i przedewszystkim zdrowy rozsadek.
You Tubemann
You Tubemann 05.08.2021, 17:50
Jak byłeś mały to całą wiedzę brałeś z komiksów i tak ci zostało? Na You Tube masz szeroki wybór spektrum od lewa do prawa, lub jak wolisz od prawa do lewa. Sam wyciągasz wnioski.
półbudka
półbudka 05.08.2021, 11:23
A skąd ten autobus z protestującymi przyjedzie ? I za czyje pieniądze ?
zefir
zefir 05.08.2021, 14:49
Z półbudki z przesiadką w ćwierćbódce.
półbudka
półbudka 05.08.2021, 17:52
Raczej spod budki z piwem
WidzTVN