Mieszkańcy Zawady z niepokojem patrzą w niebo. Zawadka znów groźna - zdjęcia

  • 05.08.2021, 19:12 (aktualizacja 05.08.2021, 19:31)
  • Grzegorz Król
Mieszkańcy Zawady z niepokojem patrzą w niebo. Zawadka znów groźna - zdjęcia
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustyni zostali wysłani do Zawady, gdzie na Isełce, nazywanej przez mieszkańców Zawadka powstał zator.

Piętrząca się woda poważnie zagrażała znajdującym się w pobliżu domom, ledwo mieszcząc się korycie. Dzięki interwencji strażaków sytuacja została opanowana. Ale mieszkańcy tej miejscowości obawiają się kolejnych godzin, mając w pamięci to, co stało się tam w 2009 i 2010 roku. Tuż przy Sanktuarium w Zawadzie przygotowane są worki z piaskiem, ale to może być mało. Na miejscu jest m.in. radny z Zawady Tomasz Bukowski, który załatwia mieszkańcom kolejny transport z piaskiem.

- Jak będzie padało stale, ale lekko, to damy sobie radę - mówi radny.

Stojący obok mężczyzna dodaje, że najgorzej będzie, jeśli ulewa przyjdzie w nocy. I opisuje, że tak dużo wody, ile dzisiaj spływało po schodach zawadzkiego Sanktuarium, to jeszcze nie widział.

Ale nie tylko w Zawadzie doszło do lokalnych podtopień. Strażacy wypompowywali wodę w Stobiernej, zalało także drogę w Słotowej, a ochotnicy działają również w Jaźwinach, gdzie też zalana została droga. Niestety prognozy na najbliższe godziny nie są optymistyczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnymi opadami i burzami, które mają nam towarzyszyć do jutra, do godz. 10. W wydanym przez nich ostrzeżeniu czytamy: Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Wysokość opadu miejscami od 80 mm do 100 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80km/h, które wystąpią głównie w ciągu dnia. Lokalnie grad. Prognozowane intensywne opady deszczu, także burzowe, będą powodować wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne, do strefy stanów wysokich z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Punktowo w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów mogą zostać przekroczone stany alarmowe. W zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić podtopienia.

Czytaj także: Ruch wahadłowy na drodze krajowej. Jedna osoba w szpitalu - zdjęcia

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.08.2021, 22:31
Teraz nasuwa się pytanie kto zlecił w Zawadzie koło rzeki przycinke drzew i tego nie posprzątał!!?!

Pozostałe