Zmarł były przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy

  • 06.08.2021, 08:55 (aktualizacja 06.08.2021, 11:10)
  • Grzegorz Król
Zmarł były przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy Edward Krzystyniak (z prawej) zmarł dziś w nocy.
- Z przykrością informujemy, że dzisiaj w nocy w wieku 87 lat zmarł śp. Edward Krzystyniak, przewodniczący Rady Miejskiej w latach 2002-2006 - poinformował na swojej stronie Urząd Miejski w Dębicy.

Edward Krzystyniak pełnił również funkcję radnego RM w Dębicy w latach 1998-2002. W obu kadencjach wybrany był z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 

Inżynier, emerytowany pracownik Wytwórni Urządzeń Chłodniczych. Pracował w tej firmie m.in. jako zastępca kierownika Wydziału Sprężarek Chłodniczych (1968), od jesieni 1969 był głównym technologiem. 

Radna Joanna Ożóg, która w tamtych latach również wypełniała mandat, wspomina Edwarda Krzystyniaka, jako człowieka przede wszystkim konkretnego. Sprawy polityczne nie były dla niego ważne, a liczyło się tylko i wyłącznie dobro miasta.

- Jeśli uważał, że coś jest słuszne, to postawił na swoim i dążył do realizacji. Oczywiście tłumaczył też wszystko innym radnym. Nie był uwikłany w żadne sprawy, bezkonfliktowy, pozytywny człowiek. Był służbistą, nie był wylewny, ale jak w coś się zaczął angażować, to nie tylko po łebkach, tylko wdrażał się we wszystko od początku do końca i przekazywał wiedzę innym - mówi Joanna Ożóg.

Data i miejsce pogrzebu Edwarda Krzystyniaka nie jest jeszcze znana.

Czytaj także: Protest także w Dębicy. W obronie mediów

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Radna
Radna 06.08.2021, 16:25
Jako przewodniczący RM , współpracując
z burmistrzem E.Brzostowskim miał odwagę mieć
własne zdanie . Uczciwy i porządny człowiek .
Mirek
Mirek 06.08.2021, 10:22
Niech spoczywa w pokoju

Pozostałe