Manifestujący krzyczeli: Wolne media! - zdjęcia + wideo

  • 10.08.2021, 19:52 (aktualizacja 13.08.2021, 14:21)
  • Grzegorz Król
Manifestujący krzyczeli: Wolne media! - zdjęcia + wideo
Kilkadziesiąt osób protestowało dzisiaj w obronie wolnych mediów na Placu Braci Lipieniów, tuż pod oknami biura poselskiego posła Prawa i Sprawiedliwości Jana Warzechy.

Protest rozpoczął się kilka minut po godz. 18. Jak szacują organizatorzy mogło tam być nawet 150 osób. Głównym powodem tego spotkania była nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, tzw. Lex TVN. Projektem posłowie zajmą się prawdopodobnie jutro. O co konkretnie chodzi? Jeśli projekt w Sejmie uda się przeforsować, to koncesje na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych będą udzielane tylko i wyłącznie tym osobom/firmom zagranicznym, których siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w jednym z państw, które należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Warunkiem przyznania koncesji jest również to, że taka osoba/firma zagraniczna nie jest uzależniona od innej osoby/firmy zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się poza EOG. Pomysł, by taką nowelizacją się zająć pojawił się w momencie, kiedy stacji TVN24 kończy się koncesja. Jej właścicielem jest amerykański koncern Discovery. Nie od dziś wiadomo, że formacji rządzącej nie jest po drodze z tą telewizją. Gdyby ustawa przeszła, to m.in. TVN24 mogłoby nie otrzymać koncesji. Przeciwnicy partii rządzącej nie mają złudzeń - nowelizacja ustawy została przygotowana właśnie po to, by TVN24 zniknęło z polskich domów.

- Dzisiaj TVN, jutro Polsat, a za chwile mogą przestać istnieć lokalne portale - mówił podczas protestu jego prowadzący Dominik Łazarz.

- Ja osobiście zastanawiam się, jak w 38 milionowym kraju, jeden człowiek, prezes wszystkich prezesów jest w stanie podporządkować sobie wszystkie instytucje państwowe, jest w stanie zniewolić naród, jest w stanie niszczyć przyszłość naszych dzieci i wnuków - mówiła z kolei Alina Rzewuska.

Protestujący wyrazili nadzieję, że poseł PiS Jan Warzecha, pod którego biurem odbywał się protest, nie poprze nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Byli również zawiedzeni faktem, że w manifestacji nie wziął udziału żaden z przedstawicieli Rady Miejskiej w Dębicy, ani też burmistrz Mariusz Szewczyk lub któryś z jego zastępców.

- Wspieraliśmy go, kibicowaliśmy mu podczas wyborów, a on dzisiaj nie przyszedł - mówił Dominik Łazarz.

Więcej na temat protestu przeczytacie Państwo w najbliższym wydaniu Obserwatora Lokalnego, który do sprzedaży trafi we wtorek 17 sierpnia.

Czytaj także: Zmarł były przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy

 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obserwator
obserwator 03.09.2021, 20:59
tej sily nie pokonacie ! na ostatnim zdjeciu widac dokladnie to widac buhahhahahahaa - srednia wieku 60 lat czyli pokolenie prlu plus nadworny wojownik Debicy - Z E N A D A !!!!!
ehm
ehm 20.08.2021, 11:00
Ale tvn też nie jest wolny i obiektywny, bo służy demokracji liberalnej i mówi to, co zwolennicy tej opcji politycznej chcą słyszeć. Niemcom jest na rękę ten ustrój, bo mają paskudną historię, od której chcą się odciąć. Polsce po wiekach zaborów i walk o wolność bardziej odpowiada demokracja konserwatywna, oparta na rodzinie, tradycji i wierze. Taki sam system jak w Polsce mają w Japonii i nie przeszkadza im to być jedną z najbogatszych gospodarek. Nie róbmy wszystkiego pod Niemców, jak chce PO.
Gabriel
Gabriel 20.08.2021, 12:49
"Nie róbmy wszystkiego pod Niemców, jak chce PO." - aleś się babo popisała. Po 1. tym stwierdzeniem obrażać członków PO i za to bym poszedł i zgłosił ten wpis na Policję na ich miejscu. Po 2. TVN nie jest niemiecki, tylko amerykański! Mniej TVP zalecam!
xdd
xdd 17.08.2021, 13:18
Dlaczego ci, którym zależy na TVN nie zadbali o to, aby mieli sensowne biuro w Warszawie? To są jakieś żarty, że firma ma siedzibę widmo na lotnisko w Holandii. Ale jaka opozycja, taka stacja..
?
? 18.08.2021, 05:56
A co ma piernik do wiatraka? Mi zależy na informacjach z różnych źródeł a nie na sensownym biurze firmy.
xdd
xdd 19.08.2021, 12:02
To może inaczej, aż zrozumiesz.. dlaczego TVP nie ma biura-widma w Amsterdamie, aby nie płacić za nie choćby złotówki w Polsce? Ta sytuacja z TVN tylko potwierdza stosunek i ideały tego typu światopoglądu.
?
? 21.08.2021, 10:53
Nic nie rozumiem, jakiego światopoglądu ? Biurowego?
Abba
Abba 20.08.2021, 15:49
TVP niby płaci podatki w Polsce? A to dobre! To my z naszych podatków płacimy na TVP co roku 2 miliardy złotych.
Red is bad
Red is bad 14.08.2021, 15:14
Stare komuchy jeszcze widze sie u nas dobrze maja...raz sierpem raz mlotem...
Blue is true
Blue is true 15.08.2021, 08:17
Stare komuchy w PiSie? A to fakt, żyją pod tą wladzą jak pączki w maśle, bo PiS dla swoich komuszków zrobił furtkę w ustawie dezubekizacyjnej. Nawet w pisowskim Trybunale Konstytucyjnym taki jegomość zasiada.
Dominik Łazarz
Dominik Łazarz 14.08.2021, 13:14
Dziś TVN, jutro portale i media społecznościowe - myślę, że warto sobie to uświadomić!

TVN jest dziś stacją którą większość z nas ocenia jako jedną z najbardziej opiniotwórczych w Polsce. Warto dodać, że program informacyjny TVN 24 mimo, że nie ma dostępu do naziemnego nadawania tak jak TVP info, jest najpopularniejszą tego typu stacją w Polsce.

Obecny obóz rządzący przejął już TVP, do której w ramach podatków dopłacamy corocznie ok. 2 mld zł, przejął publiczne stacje radiowe, a ostatnio poprzez Orlen większość regionalnych dzienników. Teraz widać ma apetyt na TVN. Niestety to jest moim zdaniem kolejny krok do całkowitej likwidacji niezależności rynku medialnego, ponieważ dziś władza zabiera się za TVN, a kolejny krok to mogą być np. portale lokalne, a potem także media społecznościowe. W końcu w Chinach czy Rosji np. Facebook nie istnieje.

Warto dodać, że niezależność mediów to podstawa każdej demokracji na wzór zachodni, a tym samym funkcjonowania Polski w UE. Dziś władza w pełni realizuje krok po kroku nie tylko likwidację europejskich standardów, ale coraz śmielej pokazuje nam, że Polexit to nie mrzonki, tylko jak się wydaje pewien plan - niestety!
osiem gwiazd
osiem gwiazd 17.08.2021, 13:05
Tobie to fejsa mogą zabrać już dziś. Pożytek tylko z tego będzie :D
Kłamstwo ma krótkie nogi
Kłamstwo ma krótkie nogi 16.08.2021, 11:15
"Warto dodać, że niezależność mediów to podstawa każdej demokracji na wzór zachodni, a tym samym funkcjonowania Polski w UE". ???????????????????
- To proszę mi wyjaśnić dlaczego w Niemczech
i Francji wolne media znajdują się w 100% w rękach narodowych a ustawy ograniczają kapitał zagraniczny do max. 30%
7of9
7of9 19.08.2021, 16:51
jakie ma znaczenie co jakie prawo jest we Francji albo Niemczech?w niektórych krajach zachodniej Europy jest prawo które zezwala na małżeństwa osób tej samej płci i adopcje dzieci (jestem za). Może wprowadzimy?(jestem za) Idiotyczne tego typu argumenty jak w Twoim wpisie lepiej zostawić dla głupszych od siebie.
Jan
Jan 19.08.2021, 08:37
Bo tam nie ma fanatyków z pisu i jest demokracja tyle w temacie, nie można tego porównywać
xdd
xdd 19.08.2021, 12:32
Ale tutaj też jest demokracja, tyle że konserwatywna, oparta na tradycji, a nie na zepsuciu społeczeństwa, które ty uważasz za pozytywne.
Abba
Abba 20.08.2021, 15:51
Już mieliśmy demokrację ludową, to teraz mamy konserwatywną.
7of9
7of9 19.08.2021, 16:43
Albo jest demokracja albo jej nie ma. Nie ma czegoś takiego jak demokracja konserwatywna, można sobie wymyślać przeróżne rzeczy: np. demokracja ludowa, mówi to panu coś? (delikatna parafraza)
xdd
xdd 20.08.2021, 10:56
To proponuję trochę poczytać najpierw, bo jest i demokracja konserwatywna i demokracja liberalna.
Kacper
Kacper 15.08.2021, 18:39
TVN to stacja zależna od lewaków wszelkiej maści!!! Ale Panu Panie Łazarz jak widać to nie przeszkadza a wręcz odpowiada.
TK
TK 13.08.2021, 22:39
czy funkcjonariusze władzy ci z Warszawy i ci powiatowi, zdają sobie sprawę, że będą rozliczeni za WSZYSTKO, że grubej kreski NIE BĘDZIE?! A to już niecałe dwa lata.
7of9
7of9 15.08.2021, 13:11
oby tak było, ale nie jestem aż taki optymistą, WOLNYCH wyborów niestety już nie będzie... cały system autokratyczny właśnie na naszych oczach się domyka, i to będzie tylko i wyłącznie nasza (Polaków)wina.
Szok
Szok 12.08.2021, 21:11
Śmiechu warte
Fanka Dominika
Fanka Dominika 13.08.2021, 14:11
tak twój wpis śmiechu warty! Poczytaj art. 54 Konstytucji!
Zawisza Czarny
Zawisza Czarny 11.08.2021, 23:15
Robert Zimmermann no Panie pisałem że będzie Was pierdylion i chyba się nie pomyliłem Ps zejdź na ziemię
Robert Zimmermann
Robert Zimmermann 13.08.2021, 15:51
Skoro zostałem wywołany - nie jestem emerytem i nie było mnie na tym proteście. To, że było tam kilkadziesiąt osób nie oznacza, że w całym mieście tylko tyle osób popierało protest.
A swoją drogą zastanawia mnie jaki cel przyświeca osobom, które w komentarzach poniżej próbują nieudolnie, łamaną polszczyzną ośmieszać fakt, że wolność słowa w tym kraju jest zagrożona.
Ludzie, czy naprawdę 500 złotych albo jakaś czternasta emerytura (które wasze wnuki będą jeszcze spłacać) wystarczy żeby się sprzedać oszustom, którzy demontują nasz kraj???
?
? 11.08.2021, 22:24
Kogo jeszcze mamy za przyjaciół?
Putin
Putin 14.08.2021, 13:17
Rosję i Węgry?
Krzyś
Krzyś 11.08.2021, 16:07
To juz wiecej osób bylo w niedzielę u mnie na wsi na sumie hahaha
Paweł
Paweł 11.08.2021, 15:34
Gdzie byłeś Panie Burmistrzu Szewczyk wraz z radnymi przeciwnymi obozowi władzy? Staliśmy za tobą murem ! podczas wyborów i w całej waszej kadencji. PYTAM JESZCZE RAZ, GDZIE BYLIŚCIE ?!
bruno
bruno 11.08.2021, 09:49
Jak burmistrz miał przyjść, skoro to był protest "spontaniczny". Po prostu akurat o tej porze tamtędy nie przechodził. A o tym , że protest był spontaniczny, twierdzi pan Dominik na swoim FB. Mi się jednak wydaje, że protest nie był spontaniczny tylko od dawna zaplanowany. Więc ktoś kto krzyczy wolne media najnormalniej w świecie KŁAMIE.
Sławek
Sławek 17.08.2021, 20:24
komitet obrony Szewczyka się odezwał, tylko kto w nim jest, jak się z niego wypisało już tyle osób, a ostatnio nasz opozycjonista Dominik ;)
Dominik
Dominik 18.08.2021, 10:19
Szanowni internaucie o nicku "Sławek", w żadnym komitecie nie byłem i się z żadnego nie wypisałem! Proszę przestać hejtować.
hela
hela 11.08.2021, 17:25
on nie przyszedł jak Trzaskowski był w Dębicy rok temu, w protestach pod sądami też go nie widziałam nigdy, a tym bardziej na strajkach kobiet, więc trzeba być naiwnym żeby myśleć, że on gdzieś się pojawi co nie jest pisorskie albo kościelne.
$$
$$ 11.08.2021, 16:05
2 miliardy na TVP i można kłamać- pomyśl.
zadowolony
zadowolony 11.08.2021, 09:35
dziekuję Tym , którzy mieli odwagę przyjść, którzy nie boją się reżimu
hrabia
hrabia 11.08.2021, 08:28
Ten od POncyljusza gada ze 150 a redaktor ze kilkadziesiat ludzi bylo. To kto ma racje? Po zdjeciach widac ze bardziej redaktor. To taki ekonomista platformiany powinuen uniec liczyc nie?
AS
AS 11.08.2021, 16:07
Po PiS tylko dzieci szkoda, one kiedyś dorosną i zapłacą. Teraz tylko emeryci, emeryci...
Cala prawda cala dobe
Cala prawda cala dobe 11.08.2021, 08:21
Dominik a moze dla czesci nieobecnych funkcyjnych stawanie np. z Toba to po prostu siara? Slaby lider opozycji z Ciebie
grześ
grześ 11.08.2021, 17:14
to jest lider prawdziwy opozycji, nie boi się stawać pod sądami, na strajku kobiet czy manifestując w obronie wolnych mediów. Brawo za odwagę, takich ludzi mamy coraz mniej przy tej władzy!
Krzysiu
Krzysiu 11.08.2021, 08:16
Niektórych z antyPiSu nie bylo bo nie to stronnictwo walki o władze w PO to firmowało.
Taka to teraz rzeczywistość
Taka to teraz rzeczywistość 11.08.2021, 08:14
Prezes wszystkich prezesów i prezes TVP, to są kryształowe osoby. Z nich mamy brać przykład!
widz TWn
widz TWn 11.08.2021, 08:14
A radne Barszcz Garduła z radnym Mroczkiem umęczeni też lansowaniem się na piknikach kinach itd. Akurat wczoraj fakrant po ciężkiej pracy wypadał. Za to radną Jolę wnuczek rwprezentował.
widz TWn
widz TWn 11.08.2021, 08:10
Oj tam. Szewczyk zmęczony pląsami u sióstr i potańcówką z seniorami. Do tego chłopu Gowina skasowali i musi rozmyślać PO PSL czy Hołownia.
Toyka
Toyka 11.08.2021, 07:36
" Jak szacują organizatorzy mogło tam być nawet 150 osób. " Przechodziłam właśnie tamtędy, kiedy odbywał się ten "głośny" protest. Było, góra z 20 osób. Chyba organizator musi podszkolić się z matematyki, że nie potrafi takiej garstki policzyć. :)
Ogólnie - żenada.
Cała prawda
Cała prawda 11.08.2021, 16:08
W telewizji powiedzieli TVP.

Pozostałe